Reklama

Reklama

Janowicz lepszy w deblu od braci Murrayów

Jerzy Janowicz i tenisista z Filipin Treat Huey pokonali brytyjskich braci Andy'ego i Jamiego Murrayów 6:3, 7:5 w drugiej rundzie, awansując do ćwierćfinału debla w turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Indian Wells (z pulą nagród 5,03 mln dol.).

Murrayowie wystartowali w imprezie dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów.

Dopiero w środę w meczu 1/4 finału na drodze Janowicza i Hueya staną Amerykanie James Blake i Mardy Fish. Natomiast już we wtorek w tej samej fazie wystąpi Łukasz Kubot z serbskim partnerem Janko Tipsareviciem.

W poniedziałek, w drugiej rundzie, pokonali oni Francuzów Juliena Benneteau i Richarda Gasqueta 6:2, 6:2, którzy wcześniej wyeliminowali debel rozstawiony z numerem ósmym - Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Ich kolejnymi rywalami będą amerykańscy bliźniacy Bob i Mike Bryanowie (nr 1.).

Reklama

Będzie to drugie spotkanie tych par, a poprzednie w maju ubiegłego roku w imprezie ATP Masters 1000 na ziemnych kortach w Rzymie rozstrzygnęli na swoją korzyść Kubot i Tipsarević 6:4, 6:4.

Kubot singlowy występ w Indian Wells zakończył w pierwszej rundzie, natomiast Janowicz (nr 24.) - w trzeciej, po poniedziałkowej porażce z Gasquetem (nr 10.) 1:6, 4:6.

Wyniki poniedziałkowych spotkań drugiej rundy gry podwójnej:

Treat Huey, Jerzy Janowicz (Filipiny, Polska) - Andy Murray, Jamie Murray (W.Brytania) 6:3, 7:5

Łukasz Kubot, Janko Tipsarević (Polska, Serbia) - Julien Benneteau, Richard Gasquet (Francja) 6:2, 6:2

Dowiedz się więcej na temat: ATP | Andy Murray | Łukasz Kubot | Jerzy Janowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje