Reklama

Reklama

ITF Toyota: Urszula Radwańska odpadła w I rundzie

Zdolna Ukrainka lepsza od Urszuli Radwańskiej. Zaledwie 15-letnia Marta Kostiuk pokonała naszą tenisistkę w 1. rundzie turnieju ITF w chińskim Zhuhai 7:6 (3), 6:2.

Mimo zaledwie 15 lat o Kostiuk mogli już usłyszeć kibice tenisa. W tegorocznym Australian Open doszła aż do trzeciej rundy. Wcześniej wygrała dużą imprezę rangi ITF w Burnie. Dzięki niezłym rezultatom awansowała na 185. pozycję w rankingu WTA.

Krakowianka do imprezy w Zhuhai musiała przebijać się przez kwalifikacje, bowiem obecny ranking Polki (dalekie 564. miejsce) nie pozwala jej nawet na występ w głównej drabince turniejów mniejsze rangi.

Sugerując się pozycją na listach światowych, młodsza z sióstr Radwańskich nie była faworytką. Polka zaczęła mecz dobrze, bo od prowadzenia 2:0. Potem trzy kolejne gemy wygrała rywala. Ostatecznie panie zakończyły pierwszą partię w tie breaku, w którym lepsza była Kostiuk wygrywając 7:3.

Reklama

Ukrainka podbudowała się zwycięstwem w partii otwarcia i w drugiej była już zdecydowanie lepsza. Oddała Radwańska dwa gemy.

Polka za występ w Zhuhai otrzyma pięć punktów do rankingu WTA. Krakowianka pozostanie w Azji. Teraz czeka ją start w eliminacjach do turnieju ITF o puli nagród 60 tys. dolarów w chińskim Shenzhen.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy