Reklama

Reklama

ITF odrzuciła skargę Hiszpanów na amerykański kort

Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) odrzuciła skargę zgłoszoną przez Hiszpanów w sprawie - ich zdaniem - nieprawidłowej nawierzchni kortu wybranego przez Amerykanów na ćwierćfinał rozgrywek o Puchar Davisa, który w dniach 8-10 lipca odbędzie się w Austin.

Hiszpańska federacja zakwestionowała nawierzchnię o nazwie Indoor Hard Premiere, która nie znajduje się na liście zaakceptowanej przez ITF. Jednak po szczegółowych konsultacjach kort ten został uznany za prawidłowy. Jego specyfika sprzyja ofensywnej, szybkiej grze, którą preferują gospodarze.

Reklama

"Nawierzchnia wybrana przez Amerykanów jest rodzajem warstwy akrylowej, na której pochodnych rozgrywane jest ponad 30 turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe" - stwierdziły władze ITF w oświadczeniu dla prasy.

Na podobnych kortach rozgrywano w lutym turniej ATP w San Jose, gdzie w finale Hiszpan Fernando Verdasco przegrał z Kanadyjczykiem Milosem Raonicem.

Hiszpanie są faworytami spotkania, które wyznaczono na Frank Erwin Center, obiekcie należącym do Uniwersytetu Teksas w Austin. Sięgali po Puchar Davisa czterokrotnie od 2000 roku, a ostatnio w latach 2008-09. Natomiast ekipa USA jest najbardziej utytułowana, bowiem triumfowała w tych rozgrywkach 31 razy, a poza tym 30 razy ponosiła porażki w finale.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama