Reklama

Reklama

ITF Futures w Rokietnicy: Gawron w półfinale

Rozstawiony z nr 3 Marcin Gawron awansował w podpoznańskiej Rokietnicy do półfinału tenisowego turnieju "Pozbruk Open 2011" (pula 15 tys. dolarów) zaliczanego do cyklu ITF Futures. O finał zmierzy się z Niemcem polskiego pochodzenia Peterem Torebko.

Turniej Pozbruk Open nie jest rozgrywany jak wcześniej w stolicy Wielkopolski, ale został przeniesiony do niedawno otwartego "Centrum Tenisowego Sobota", położonego kilkanaście kilometrów od Poznania. W zawodach wystartował m.in. Jerzy Janowicz (141. miejsce w rankingu ATP), który bez powodzenia próbował zakwalifikować się do turnieju głównego US Open.

Rozstawiony z nr 1 Janowicz w piątek, po zaciętym widowisku, przegrał ćwierćfinałowy pojedynek z Niemcem Peterem Torebko (nr 5) 6:7 (3-7), 5:7. Z kolei kwalifikant Maciej Romanowicz z powodu kontuzji swój mecz o półfinał oddał walkowerem Hiszpanowi Javierowi Martiemu. Hiszpański tenisista przed kilkoma dniami wygrał w Poznaniu inny turniej z cyklu ITF Futures - "Talex Open".

Reklama

Jedynym Polakiem, któremu udało się awansować do półfinału jest Marcin Gawron, który pokonał Grzegorza Panfila 6:4, 3:6, 6:1. O finał Gawron zmierzy się z Torebko.

Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę finansową 1950 dolarów oraz 25 pkt do rankingu ATP.

Wyniki ćwierćfinałów:

Marcin Gawron (Polska, 3) - Grzegorz Panfil (Polska, 7) 6:4, 3:6, 6:1

Andriej Kuzniecow (Rosja, 4) - Andrzej Kapaś (Polska) 6:4, 7:5

Peter Torebko (Niemcy, 5) - Jerzy Janowicz (Polska, 1) 7:6 (7-3), 7:5

Javier Marti (Hiszpania, 2) - Maciej Romanowicz (Polska) w.o. dla Martiego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama