Iga Świątek zdemolowała rywalkę w Toronto. Pierwszy set był egzekucją

Iga Świątek fantastycznie rozpoczyna rywalizację w turnieju WTA 1000 w Toronto. W pierwszym występie Polka absolutnie dominowała na korcie. W secie otwierającym starcie z Australijką Ajlą Tomljanović wygrała 6:1, nie pozostawiając rywalce złudzeń co do losów spotkania. W drugiej partii dała sobie urwać tylko dwa gemy.

Iga Świątek w I rundzie otrzymała wolny los. W kolejnej fazie trafiła na Ajlę Tomljanović, z którą w Toronto mierzyła się już przed trzema laty. Wówczas Australijka skreczowała w pierwszym secie przy stanie 1:4. Wyraźnie nie ma szczęścia do polskiej tenisistki.

Tym razem 29-latka wytrwała na korcie do ostatniej piłki. W pierwszym secie - podobnie jak w 2019 roku - wygrała tylko jednego gema. W drugiej partii urwała dwa kolejne, przegrywając ostatecznie 1:6, 2:6.

Tomljanović to obecnie 72. rakieta światowego rankingu. Iga otwiera zestawienie od 4 kwietnia bieżącego roku.

Dla Polki był to pierwszy mecz od 29 lipca. W ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Warszawie przegrała wówczas z Francuzką Caroline Garcią.

W 1/8 finału Świątek zagra z zwyciężczynią starcia Batriz Haddad Maia (Brazylia) - Leylah Frnandez (Kanada).