Reklama

Reklama

Iga Świątek wielką faworytką ekspertki do zwycięstwa we French Open

W specjalnym wywiadzie dla Tennishead Barbara Schett, była austriacka tenisistka, a obecnie ekspertka, wytypowała faworytkę do zwycięstwa w tegorocznym French Open. 45-latka uważa, że w grze pojedynczej pań tytuł obroni Iga Świątek.

Schett, była siódma tenisistka świata, w specjalnej rozmowie z Tennishead stwierdziła wprost: Myślę, że to właśnie Iga Świątek jest faworytką do wygrania turnieju na kortach Rolanda Garrosa.

W dalszej części rozmowy Austriaczka doprecyzowała, co jej zdaniem przemawia za triumfem naszej 19-letniej gwiazdy. - Iga jest jeszcze młoda i pracuje z psychologiem sportowym, więc myślę, że dobrze radzi sobie z presją i nie sądzę, żeby podeszła do turnieju z myślą, że ciąży na niej duża presja lub że musi ponownie zdobyć ten tytuł - uważa Schett.

Iga Świątek, dalej Ashleigh Barty i Aryna Sabałenka

W opinii ekspertki Eurosportu najgroźniejszą rywalką dla Polki powinna być Ashleigh Barty. - Myślę, że ta dwójka w tej chwili pokazuje swój najlepszy tenis. Nie wykluczyłabym jeszcze Aryny Sabałenki, której to Iga i Ash są dla mnie faworytami - dodała zwyciężczyni trzech turniejów WTA w grze pojedynczej i dziesięciu w grze podwójnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL