Reklama

Reklama

Iga Świątek poznała rywalkę! Porywający bój i niespodzianka

Iga Świątek w tym tygodniu wystąpi w turnieju WTA w Toronto. Pierwszą rywalką Polki będzie Ajla Tomljanovic, która po trzysetowym boju pokonała w pierwszej rundzie Weronikę Kudiermietową 6:4, 2:6, 7:6 (7-3).

Faworytką była Kudiermietowa, która jest 18. w rankingu WTA, a ostatnio notowała dobre wyniki, ale już w pierwszym gemie straciła podanie. Potem obie tenisistki utrzymywały serwisy. I tak było do końca seta, który padł łupem reprezentującej Australię Tomljanovic (6:4).

Rosjanka lepiej zaczęła drugą partię. W drugim gemie miała dwie szanse na przełamanie, ale ich nie wykorzystała.

Zemściło się to już w trzecim gemie. Tomljanovic nie zmarnowała okazji, mając dwa break pointy, i wyszła na prowadzenie 2:1.

Tenis. Weronika Kudiermietowa wróciła do gry

W odróżnieniu od poprzedniego seta, tym razem Kudiermietowa szybko odrobiła stratę. W czwartym gemie za czwartą szansą przełamała podanie rywalki.

Rosjanka poszła za ciosem i w szóstym gemie powiększyła przewagę, drugi raz z rzędu odbierając serwis Australijki.

Reklama

Kudiermietowa dokończyła dzieła w ósmym gemie. Znowu przełamała podanie Tomljanovic i wygrawszy pięć gemów z rzędu zwyciężyła w secie 6:2.

72. w rankingu WTA reprezentantka Australii od mocnego uderzenia zaczęła decydującą partię. W pierwszym gemie odebrała serwis Rosjance. Kudiermietowa natychmiast jednak odrobiła stratę. Otwarcie trzeciego seta było jednak iście szalone, bo Australijka po chwili znów wyszła na prowadzenie.

Pojedynek stał się bardzo zacięty. Rosjanka zdołała bowiem ponownie wyrównać do stanu 4:4, a następnie 5:5 w trzeciej partii. Ostatnie słowo należało jednak do Tomljanovic. Rozstrzygnął tie-break, w którym wygrała 7-3.

Tenis. Toronto i Cincinnati przed US Open

Turniej w Toronto jest fazą przygotowań do wielkoszlemowego US Open. Impreza w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się 29 sierpnia.

Przed nią tenisistki zagrają jeszcze także w Cincinnati.

I runda gry pojedynczej:

Weronika Kudiermietowa - Ajla Tomljanovic (Australia) 4:6, 6:2, 6:7

Reklama

Reklama

Reklama