Reklama

Reklama

Iga Świątek o Mai Chwalińskiej: Jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami

Iga Świątek jest naszą nadzieją na sukces w tegorocznym Wimbledonie. W kolejnej rundzie zameldowało się jednak więcej naszych zawodniczek. Jedną z nich jest Maja Chwalińska, o której Świątek wypowiada się bardzo ciepło.

Iga Świątek bez najmniejszego problemu pokonała Janę Fett 6:0, 6:3 i zameldowała się w drugiej rundzie Wimbledonu. Jej wygrana nie jest żadną niespodzianką. Polka jest bowiem niepokonana od ponad czterech miesięcy i bezapelacyjnie prowadzi w rankingu tenisistek.

Z dobrej strony pokazały się także nasze mniej znane zawodniczki. O ile pewna wygrana Magdy Linette (6:1, 6:4 z Fernandą Contreras Gomez) też nie budzi zdziwienia, tak awans Katarzyny Kawy i Mai Chwalińskiej, które wcześniej przeszły przez eliminacyjne sito, jest powodem do sporych gratulacji.

Reklama

Piękne słowa Igi Świątek o Mai Chwalińskiej

Świątek po swoim spotkaniu w pięknych słowach skomentowała zresztą zażyłość z także urodzoną w 2001 roku Chwalińską.

- Jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami. Mogę o niej dużo opowiadać. Poszłyśmy różnymi drogami, ale naprawdę cieszę się, że tutaj jest - powiedziała na konferencji prasowej Świątek.

Odniosła się też do trudnych chwil w życiu swojej przyjaciółki, która cierpiała na depresję. Chwalińska zawiesiła z tego powodu nawet karierę.

- Cieszę się z jej powodu. Wiem, przez co przeszła, to było dla niej trudne, ale najważniejsze, że udało się to przezwyciężyć - dodała liderka rankingu.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL