Hurkacz z przerwami i awansem w Indian Wells

Po szóstej nad ranem polskiego czasu Hubert Hurkacz zakończył spotkanie trzeciej rundy prestiżowego turnieju w Indian Wells z Amerykaninem Francesem Tiafoe. Z powodu opadów deszczu mecz został na dwie godziny przerwany. Ostatecznie zakończył się zwycięstwem Polaka 6:3, 6:2. Transmisje turnieju na antenach Polsatu Sport i na Polsat Box Go.

Z poprzednich trzech meczów z Tiafoe Hurkacz wygrał tylko raz. Dzisiaj był zdecydowanie lepszy i po raz drugi pokonał Amerykanina.

Hurkacz - Tiafoe. Mecz przerwany

Sama gra trwała godzinę i 13 minut. Jednak dwugodzinna przerwa w rywalizacji w trakcie pierwszego seta spowodowała, że rozpoczęty po trzeciej w nocy czasu polskiego mecz zakończył się dopiero po godzinie szóstej.

Polak dominował niemal we wszystkich elementach. W pierwszym secie wystarczyło jedno przełamanie, by wygrać partię. Tiafoe bronił się jednak dzielnie w dwóch ostatnich gemach, a Hurkacz wykorzystał dopiero czwartą piłkę setową.

W drugim secie Polak dwukrotnie przełamał rywala i wykorzystał pierwszą piłkę meczową, wygrywając ostatniego gema do zera.

Hurkacz - Karacew w 1/8 finału w Indian Wells

W 1/8 finału rywalem Hurkacza będzie Asłan Karacew. Obaj panowie niedawno spotkali się w San Diego, gdzie górą był Rosjanin.

W trzeciej rundzie Karacew pokonał Denisa Shapovalova 7:5, 6:2.