Reklama

Reklama

Hurkacz przegrał, ale zaserwował sporo asów, czym pomoże Ukrainie

Hubert Hurkacz niestety przegrał w meczu I rundy Wimbledonu z Alejandro Davidovichem-Fokiną. Optymistycznym promykiem w tym wydarzeniu jest jednak pomoc, która z jego rąk powędruje w kierunku Ukrainy. Polak przed turniejem zapowiedział, że za każdego asa serwisowego przekaże Ukraińcom 100 euro.

Pojedynek Polaka i Hiszpana był niezwykle dramatyczny. Fokina w trzecim secie był już o krok od wygranej, prowadził 5-3 i 40-0, Hurkacz zdołał jednak się obronić i ostatecznie doprowadził do super tie-breaka. 

Tam z kolei Hurkacz prowadził 7-4, ale z ostatnich siedmiu piłek sześć wygrał Hiszpan i ostatecznie to on zameldował się w drugiej rundzie. Polak przed turniejem zadeklarował, że za każdego ze swoich asów serwisowych przeleje 100 euro na konto pomagające Ukrainie.

21 asów Huberta Hurkacza

Hurkacz w tym meczu zaserwował 21 asów, więc zgodnie z jego wcześniejszą zapowiedzią przekaze na rzecz Ukrainy 2100 euro. 

Reklama

25-latek sam na pewno zakładał, że jego przygoda w Londynie potrwa dużo dłużej, co siłą rzeczy przyniesie też zdecydowanie więcej asów. Do akcji dołączyła też ukraińska tenisistka, Marta Kostiuk.

Reklama

Reklama

Reklama