Reklama

Reklama

Hubert Hurkacz zabrał głos po odpadnięciu w pierwszej rundzie Wimbledonu

Hubert Hurkacz już w pierwszej rundzie odpadł z wielkoszlemowego Wimbledonu, który odbywa się w Londynie. - Miałem szanse, aby wygrać, ale się nie udało - przyznał Polak w rozmowie z Tomaszem Lorkiem z Polsatu Sport.

Spotkanie "Hubiego" z Alejandrem Davidovichem Fokiną trwało trzy godziny i 28 minut efektywnego czasu gry, ale dwa razy było przerywane przez opady deszczu. Ostatecznie triumfował po pięciu setach Hiszpan, zwyciężając 7:6 (7-4), 6:4, 5:7, 2:6, 7:6 (10-8).

- Parę rzeczy nie zagrało. Było blisko, było to bardzo wyrównane spotkanie. Musiałem się sporo napracować, żeby złapać rytm, którego jak się okazuje nie złapałem - tłumaczył 25-letni wrocławianin.

- Fajna atmosfera tutaj panuje, więc, cieszę, że mogłem zagrać - dodał.

Wimbledon. Hubert Hurkacz; Miałem szanse, ale się nie udało

W przypadku Hurkacza liczyliśmy na zdecydowanie więcej. Przed rokiem był przecież w półfinale Wimbledonu, a tydzień temu wygrał turniej na trawie w Halle, w finale pokonując numer jeden męskiego tenisa Rosjanina Daniiła Miedwiediewa.

Reklama

W poniedziałek początek należał jedna do Davidovicha Fokiny, który prowadził 2:0 w setach, 5:3 w trzecim i 40:0. "Hubi" obronił trzy meczbole, a potem był w stanie doprowadzić do piątego seta. W nim Polak prowadził 5:4, serwował, ale stracił podanie i o wszystkim zdecydował 10-punktowy tie-break.

- Przerwy na deszcz pomogły mi w jakimś stopniu i zacząłem lepiej grać. Miałem szanse, aby wygrać, ale się nie udało - stwierdził Hurkacz, który wbrew pozorom w turniejach wielkoszlemowych spisuje się przeciętnie, bo zdecydowanie częściej odpada na ich początku.

Wimbledon 2022. Kiedy i gdzie oglądać transmisje?

Transmisje Wimbledonu 2022 w dniach 27 czerwca-10 lipca zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz meczów Igi Świątek i  Huberta Hurkacza, w akcji zobaczymy najlepszych tenisistów świata. Wimbledon będzie transmitowany na sportowych antenach Polsatu. Mecze Świątek i innych skomentują między innymi Dawid Olejniczak czy Marcin Muras.

Szczegółowy plan transmisji Wimbledonu 2022 będzie dostępny na stronie Polsatsport.plMecze Świątek na Wimbledonie będzie można oglądać w najwyższej jakości w telewizji na sportowych antenach Polsatu oraz w internecie i na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem platformy Polsat Box Go

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL