Reklama

Reklama

Hubert Hurkacz idzie w górę po sukcesie w Metz. Czołówka coraz bliżej

Na 12. miejscu rankingu ATP znajduje się Hubert Hurkacz po sukcesie na turnieju ATP w Metz. A jego rekord życiowy to miejsce 11. Polak jest coraz bliżej wejścia do pierwszej dziesiątki rankingu.

A to nie udało się nikomu z Polaków poza Wojciechem Fibakiem, który (wedle jeszcze innych zasad obliczania) był dziesiąty w 1977 roku. Hubert Hurkacz już jest drugi w dziejach, odkąd w lipcu tego roku wspiął się na 11. pozycję. Wtedy nie udało mu się jeszcze udanie zaatakować pierwszej dziesiątki, ale teraz jest tego blisko. Wielki sukces w Metz, gdzie wygrał i singla, i debla, wywindował go na miejsce 12.

Najwyżej notowani w historii ATP Polacy:

Wojciech Fibak - 10. miejsce w 1977

Hubert Hurkacz - 11. miejsce w 2021

Jerzy Janowicz - 14. miejsce w 2013

Łukasz Kubot - 41. miejsce w 2010

Michał Przysiężny - 57. miejsce w 2014

Kamil Majchrzak - 83. miejsce w 2019 

I to wszyscy Polacy, którzy pojawili się w pierwszej setce rankingu ATP, co pokazuje jakie znaczenie dla historii polskiego tenisa ma Hubert Hurkacz i jego sukcesy w tym roku.

CZYTAJ TAKŻE: Wojciech Fibak: Hubert Hurkacz może być nr 1 na świecie

Reklama

Hubert Hurkacz wysoko na świecie

Ranking na 27 września otwiera Serb Novak Djoković przed swym pogromcą z finału US Open, Rosjaninem Daniłłem Miedwiediewem, Grekiem Stefanosem Tsitsipasem, Niemcem Alexandrem Zverevem, Rosjaninem Aleksandrem Rubliowem i Rafaelem Nadalem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje