Reklama

Reklama

Hiszpanie o meczu Hurkacza: To było szaleństwo! Cieszą się ze "spektakularnego zwycięstwa" Fokiny

Hiszpańskie media tenisowe w euforii po sensacyjnym zwycięstwie Alejandro Davidovicha Fokiny nad Polakiem Hubertem Hurkaczem. Podkreślają, że to pierwsza taka wygrana 23-letniego tenisisty.

 Hubert Hurkacz rozczarował swoich fanów i - mimo, że należał do szerokiego grona faworytów turnieju - odpadł z Wimbledonu już w pierwszej rundzie. Całe spotkanie było niezwykle emocjonujące i wydawało się, że Polak może jeszcze "uciec spod topora". Ostatecznie jednak to reprezentant Hiszpanii Alejandro Davidovich Fokina cieszył się z awansu, a wraz z nim - hiszpańskie media. Euforia była tym większa, że "Foki" - jak określają go tamtejsi dziennikarze - sprawił nie lada sensację. 

Reklama

Hiszpańskie media: Mecz Hurkacza z Fokiną to istne szaleństwo

Dziennikarz PuntoDeBreak.com Jose Moron na gorąco opisał ten pojedynek jednym słowem: "Szaleństwo!" 

Później wskazywał w pomeczowej analizie, że dla 23-letniego Davidovicha Fokiny to "jedno z najbardziej spektakularnych zwycięstw w karierze".

Sprawdź jak idzie Polakom na Wimbledonie - obejrzyj wideo z Londynu!

"Dwa i pół seta rozegrał jak prawdziwy tytan tenisa" - pieją z zachwytu nad swoim rodakiem Hiszpanie. Zwracają jednak uwagę, że Hubert Hurkacz nawet będąc w - wydawałoby się - beznadziejnej sytuacji "nadal wierzył w zwycięstwo". Podkreślają natomiast, że Davidovich Fokina wygrał "sercem, głową i przede wszystkim tenisem na naprawdę dobrym poziomie". 

Fernando Murciego z kolei zaznaczył, że dla Fokiny była to pierwsza wygrana na Wimbledonie w karierze, przynajmniej jeśli chodzi o zmagania w turnieju głównym seniorów. Tym cenniejsza - jak zwraca uwagę "Marca" - że odniesiona nad tenisistą, który w przeszłości potrafił przecież ograć na trawie samego Rogera Federera. 

Jak się okazało po meczu, jedną z przyczyn porażki Polaka mogły być problemy zdrowotne. Pisaliśmy otym tutaj. 

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.


Reklama

Reklama

Reklama