Reklama

Reklama

Grigor Dimitrow rywalem Huberta Hurkacza. Ma na koncie sporo kontrowersji i burzliwe romanse

Grigor Dimitrow będzie rywalem Huberta Hurkacza w ćwierćfinale ATP rangi Masters 1000 w Indian Wells. Przeciwnik polskiego tenisisty jest dobrze znany nie tylko ze swoich sportowych osiągnięć. Od lat wzbudza spore kontrowersje. Prasa rozpisuje się też o jego burzliwym życiu uczuciowym. Ma za sobą kilka głośnych związków, a obecnie spotyka się z córką rosyjskiego bogacza. To ona jest jego "tajną bronią" i kobietą, która wspiera go na dobre i na złe.

Grigor Dimitrow zmierzy się z Hubertem Hurkaczem w ćwierćfinale ATP rangi Masters 1000 w Indian Wells. To pewna niespodzianka, bo większość kibiców sądziła, że polski tenisista zagra z Daniiłem Miedwiediewem. Natomiast ku zaskoczeniu wielu Rosjanin został wyeliminowany właśnie przez dobrze dysponowanego Bułgara.

Rywal Hurkacza jest dość kontrowersyjną postacią w świecie sportu. Swego czasu, podczas jednego z turniejów, zaatakował sędziego, za co został ukarany grzywną. Wdawał się też w konflikty na korcie. Znany jest również z tego, że nie gryzie się w język i otwarcie mówi, co myśli.

Tak było w 2016 roku, kiedy to w zdecydowanych słowach publicznie skomentował decyzję Międzynarodowej Federacji Tenisowej o dyskwalifikacji jego byłej partnerki, Mariji Szarapowej, za stosowanie niedozwolonego dopingu. Dwa lata później ostro skrytykował organizatorów Sofia Open i zarzucił im, że nie promują tenisa w kraju i nie pomagają młodym zawodnikom. Zaznaczył, że już więcej nie weźmie udziału w tym turnieju.

Reklama

Burzliwe życie uczuciowe Grigora Dimitrowa

Sporo działo się też w życiu uczuciowym Grigora, które jest dość burzliwe. Podobno swego czasu spotykał się z Sereną Williams. Z kolei od 2012 roku był związany ze wspomnianą wcześniej Mariją Szarapową. Ich znajomość zaczęła się od... maila. Dimitrow był tak zauroczony tenisistką, że nawiązał z nią kontakt i zaczęli wymieniać wiadomości. Potem były romantyczne randki, aż w końcu zostali parą.

Związek trwał trzy lata. W wakacje 2015 roku tenisista oficjalnie poinformował o zakończeniu relacji. Spekulowano, że wszystko przez... inną kobietę. Ponoć w głowie miała mu zawrócić Nikoleta Lozanova. Trudno powiedzieć, ile w tym prawdy, natomiast kilka miesięcy po rozstaniu z Szarapową Dimitrow zaangażował się w kolejny związek. Tym razem jego wybranką została amerykańska piosenkarka, Nicole Scherzinger, która chwilę wcześniej zakończyła relację z Lewisem Hamiltonem.

Wydawało się, że tenisista ustatkował się i że to miłość na dobre i na złe. Gdy w 2017 roku wygrał w ATP Finals w Londynie, zwycięstwo zadedykował właśnie ukochanej. Fani pary oczekiwali ślubu i zaręczyn. Tymczasem w 2019 roku okazało się, że drogi Grigora i Nicole rozeszły się.

Od tamtej pory Dimitrow przez dłuższy czas nie był w oficjalnym związku. Mówiono, że spotykał się z rosyjską prezenterką, Wiktorią Bonją, lecz żadne z zainteresowanych nigdy tego nie potwierdziło.

Natomiast w 2020 roku okazało się, że tenisista zakochał się w córce rosyjskiego oligarchy, Eldara Osmanowa. Lolita Osmanowa, bo o niej mowa, to współwłaścicielka holdingu i prezeska magazynu "Luxury International".

Lolita była kiedyś mężatką. Poślubiła Gaspara Awdoljana, ale małżeństwo nie trwało długo.


ATP W INDIAN WELLS. HUBERT HURKACZ AWANSOWAŁ DO ĆWIERĆFINAŁU
KARACJEW - HURKACZ. KIEDY GRA HURKACZ? GDZIE OGLĄDAĆ MECZ?


KP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL