Reklama

Reklama

Gigantyczne zarobki Igi Świątek. Jeszcze więcej zgarnął Hubert Hurkacz

Od takich kwot może zawrócić się w głowie, ale Iga Świątek i Hubert Hurkacz twardo stąpają po ziemi. 20-latka i 24-latek są absolutnymi krezusami w polskim tenisie. Dziś są milionerami, a za chwilę zapewne staną się multimilionerami. W tej klasyfikacji zdecydowanym numerem jeden pozostaje Agnieszka Radwańska.

Wypłaty, zwłaszcza te wielomilionowe, wciąż robią wrażenie na kibicach sportu. I właśnie "Przegląd Sportowy" wyszedł naprzeciw tym oczekiwaniom, opracowując bardzo precyzyjne zestawienie najbogatszych polskich tenisistów.

Patrząc pod kątem tylko tego sezonu, czyli od początku 2021 roku, łeb w łeb idą Iga Świątek i Hubert Hurkacz, obecnie najlepsi polscy singliści.

Minimalnym liderem jest tenisista z Wrocławia, który "zaksięgował" kwotę brutto 1 593 979 dolarów, czyli ponad 6,2 miliona złotych. Lwią część pieniędzy Hurkacz podniósł z kortów Wimbledonu, gdzie dotarł aż do półfinału.

Reklama

Iga Świątek i Hubert Hurkacz "rozbili bank"

Szóstkę z sześcioma zerami przełamała także gwiazda z Raszyna, ubiegłoroczna triumfatorka Rolanda Garrosa. Świątek zarobiła mniej "zaledwie" o około 100 tysięcy złotych. Iga o największe pieniądze znów wzbogaciła się na kortach w Paryżu, gdzie tym razem dotarła do etapu ćwierćfinału.

Obie gwiazdy naszego tenisa będą miały w tym roku jeszcze kilka okazji, aby pokaźnie zasilić swoje konta.

Jak wynika z wyliczeń "PS" miliony w tym roku z Polaków zarobili jeszcze Magda Linette (ponad 2 mln zł) oraz Kamil Majchrzak (ponad 1,3 mln zł).

Niekwestionowaną liderką na liście płac pozostaje Agnieszka Radwańska. Była tenisistka z Krakowa w ciągu całej swojej kariery zarobiła, przeliczając według obecnego kursu dolara, prawie 108 mln złotych.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje