Reklama

Reklama

Fyrstenberg i Matkowski szóstą parą sezonu

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali z dziesiątego na szóste miejsce w rankingu najlepszych par sezonu "ATP Doubles Team Race to London". Po niedzielnym triumfie w turnieju ATP w Hamburgu polscy tenisiści powiększyli dorobek do 1910 punktów.

Był to ich pierwszy wspólny występ od sześciu tygodni, bowiem Fyrstenberg nie grał nigdzie od końca maja, gdy podczas wielkoszlemowego Roland Garros naderwał mięsień grzbietu (Polacy dotarli tam do ćwierćfinału).

W klasyfikacji najlepszych debli zdecydowanie prowadzą bliźniacy Bob i Mike Bryanowie - 10805 pkt. Amerykanie wyprzedzają dwie pary pokonane przez Polaków w Hamburgu, odpowiednio w finale i ćwierćfinale: austriacko-brazylijski duet Alexander Peya i Bruno Soares - 3805 pkt oraz Hiszpanów Marcela Granollersa i Marca Lopeza - 2390 pkt.

Reklama

"Doubles Team Race to London" wyłoni osiem par, które wystąpią w kończącym sezon turnieju masters - ATP World Tour Finals, który w dniach 4-11 listopad odbędzie się w londyńskiej O2 Arena.

W tej klasyfikacji można znaleźć jeszcze trzy inne polskie duety. Na 39. pozycji są Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz (450 pkt); na 63. Bednarek z Mateuszem Kowalczykiem (240 pkt); na 71. Łukasz Kubot z Matkowskim (180 pkt) po dojściu do 1/8 finału Wimbledonu.

Kubot wyżej, bo na 27. miejscu, notowany jest razem z Francuzem Jeremym Chardym (630 pkt), a także na 33. z Hiszpanem Davidem Marrero (500 pkt), na 54. z Serbem Janko Tipsarevicem (270 pkt) oraz na 76. z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem (180 pkt).

Natomiast 29. lokatę zajmuje Janowicz z Treatem Hueyem z Filipin (240 pkt)

W indywidualnym rankingu deblistów zwycięzcy z Hamburga wrócili do czołowej dwudziestki - Matkowski na 19., a Fyrstenberg na 20. miejsce. Kubot jest 33., Bednarek 48., a Janowicz 57. na świecie. Prowadzą ex aequo bracia Bryanowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje