Reklama

Reklama

"Finał Wimbledonu został rozegrany 23 czerwca?"

Taki finał jest niemożliwy, ale występ Igi Świątek i Huberta Hurkacza w decydujących meczach gry pojedynczej Wimbledonu, czemu nie? Wielkoszlemowy turniej w Londynie rozpocznie się już w poniedziałek.

Tenisiści przygotowują się do Wimbledonu, jednego z najważniejszych turniejów w sezonie.

Tym razem Polacy mogą podchodzić do niego z dużą dozą optymizmu, bowiem jednymi z faworytów są Świątek i Hurkacz. Oboje trenowali wspólnie w stolicy Anglii w czwartek, a potem "Hubi" napisał: "W tym roku finał Wimbledonu został rozegrany 23 czerwca?".

Taki mecz jest niemożliwy, ale zarówno Świątek, jak i Hurkacz mogą być znaczącymi postaciami tej imprezy, która rozpocznie się w poniedziałek.

Iga od połowy lutego jest niepokonana, zanotowała serię sześciu wygranych turniejów z rzędu, co przełożyło się na 35 kolejnych meczowych zwycięstw. Takiej serii nie było w XXI wieku w kobiecym tenisie. Poza tym jest rozstawiona z "jedynką".

Reklama

Tenis. Iga Świątek już wygrała Wimbledon

I, choć sama się od tego odżegnuje, to Polka potrafi grać na trawie, triumfowała przecież w juniorskim Wimbledonie.

Z kolie Hurkacz uwielbia tę nawierzchnię. W zeszłym roku doszedł w Wimbledonie aż do półfinału, co jest jego najlepszym osiągnięciem w Wielkim Szlemie. Natomiast ostatnio triumfował w turnieju w Halle, gdzie w finale pokonał numer jeden męskiego tenisa Daniiła Miedwiediewa. Z Rosjaninem wygrał zresztą w zeszłym roku w Londynie.

Nie wiadomo, jak potoczą się losy Świątek i Hurkacza w tegorocznym Wimbledonie, ale jedno jest pewne, to ich rywale mają prawo się obawiać, a nie na odwrót.

Gdzie oglądać Wimbledon 2022 w tv i online live stream? (transmisje)

Transmisje Wimbledonu 2022 w dniach 27 czerwca - 10 lipca zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz meczów Igi Świątek i Huberta Hurkacza, w akcji zobaczymy najlepszych tenisistów świata. Wimbledon będzie transmitowany na sportowych antenach Polsatu. Mecze Świątek, Hurkacza i innych skomentują między innymi Dawid Olejniczak czy Marcin Muras.

Szczegółowy plan transmisji Wimbledonu 2022 będzie dostępny na stronie Polsatsport.pl. Mecze Świątek Hurkacza na Wimbledonie będzie można oglądać w najwyższej jakości w telewizji na sportowych antenach Polsatu oraz w internecie i na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem platformy Polsat Box Go

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL