Reklama

Reklama

Finał Pucharu Federacji: Włoszki faworytkami

Włoskie tenisistki w najmocniejszym obecnie składzie - z Sarą Errani, Robertą Vinci i Flavią Pennettą - zagrają w 51. finale rozgrywek o Puchar Federacji. W sobotę i niedzielę na korcie ziemnym w Cagliari podejmą Rosjanki, które wystąpią w mocno rezerwowym zestawieniu.

Errani to obecnie siódma zawodniczka rankingu WTA Tour, a Vinci jest w nim 13. Obie prowadza też w klasyfikacji indywidualnej deblistek oraz najlepszych par sezonu. Pozostałe powołane również są wysoko notowane - Pennetta jest 31., a Karin Knapp 41.

Ten fakt plus gra przed własną widownią i na ulubionej nawierzchni sprawia, że kapitan drużyny Corrado Barazzutti, który jako zawodnik sięgnął w 1976 roku po Puchar Davisa (odpowiednik Fed Cup u mężczyzn), raczej może spać spokojnie. Włoszki mogą zdobyć trofeum po raz czwarty w ciągu siedmiu lat.

Z kolei kapitan rosyjskiej reprezentacji Szamil Tarpiszczew nie mógł skorzystać nie tylko z kontuzjowanej Marii Szarapowej, czwartej w świecie. Gry odmówiły m.in. Maria Kirilenko (18. w WTA), Swietłana Kuzniecowa (21.), Jekaterina Makarowa (24.), Jelena Wiesnina (25.), Anastazja Pawliuczenkowa (26.) i Nadieżda Pietrowa (105.).

W tej sytuacji w składzie znalazły się Aleksandra Panowa (136.), Alisa Klejbanowa (183.), Irina Chromaczewa (236.) i Margarita Gasparian (315.).

W sobotę jako pierwsze na kort wyjdą Vinci i Panowa, a po nich Errani i Chromaczewa. W niedzielę rywalizację rozpoczną Errani z Panową i ten mecz może już wyłonić zwyciężczynie. Jeśli nie, to później zagrają Vinci z Chromaczewą, a na koniec w deblu Pennetta i Knapp z Gasparian i Klejbanową.

Te dwie nacje zdominowały rozgrywki o Puchar Federacji w ostatniej dekadzie. Ekipa Rosji wygrywała w latach 2004-05, 2007-08, natomiast Włoszki w latach 2006 i 2009-10, a w 2007 r. przegrały w finale w Moskwie z Rosjankami 0:4. W poprzednich dwóch edycjach najlepsze były Czeszki.

Plan gier finału Pucharu Federacji 2013:

Reklama

sobota (początek 12.30)

gra pojedyncza

Roberta Vinci - Aleksandra Panowa

Sara Errani - Irina Chromaczewa

niedziela (początek 10.30)

gra pojedyncza

Errani - Panowa

Vinci - Chromaczewa

gra podwójna

Karin Knapp, Flavia Pennetta - Margarita Gasparian, Alisa Klejbanowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje