Reklama

Reklama

Ferrer i Dimitrow w finale w Sztokholmie

Najwyżej rozstawiony Hiszpan David Ferrer spotka się z Bułgarem Grigorem Dimitrowem (nr 7.) w finale halowego turnieju tenisowego ATP Tour w Sztokholmie (pula nagród 600 565 euro).

31-letni Ferrer po raz 40. dotarł do finału imprezy cyklu ATP. W półfinale pokonał grającego z "piątką" Ernestsa Gulbisa 3:6, 6:4, 6:1. Łotysz w piątek w ćwierćfinale wyeliminował Jerzego Janowicza.

Równie trudną przeprawę miał w sobotę dziewięć lat młodszy od Hiszpana Dimitrow. 28. tenisista światowego rankingu wygrał z Francuzem Benoit Paire'em (nr 6.) 4:6, 6:2, 6:2.

Bułgar po raz drugi zagra w finale, poprzednio w styczniu tego roku w Brisbane, ale wciąż czeka na pierwszy turniejowy triumf. Ferrer, obecnie trzecia rakieta świata, ma ich w dorobku już 20.

Reklama

Wyniki półfinałów:

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 7) - Benoit Paire (Francja, 6) 4:6, 6:2, 6:2

David Ferrer (Hiszpania, 1) - Ernests Gulbis (Łotwa, 5) 3:6, 6:4, 6:1

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy