Reklama

Reklama

Federer postuluje ograniczenie nagród finansowych w tenisie

Słynny szwajcarski tenisista Roger Federer uważa, że ograniczenie nagród finansowych mogłoby być skutecznym środkiem w walce z niedozwolonym wspomaganiem w tej dyscyplinie sportu. Opowiada się też za surowym karaniem stosujących doping.

- Musimy zrobić wszystko, może nawet z obniżeniem nagród finansowych włącznie, by nasz sport pozostał czysty. A kibice muszą mieć przekonanie, że taką rywalizację oglądają - powiedział Federer, który w piątek niespodziewanie odpadł w ćwierćfinale halowego turnieju w Rotterdamie.

17-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych dodał, że nie rozumie sportowców, dla których pieniądze są główną motywacją.

- Nie ma dnia, bym nie miał ochoty na trening albo mecz. Czerpię wielką przyjemność z gry w tenisa. W ogóle nie myślę wtedy o pieniądzach. Ktoś, kto stawia je na pierwszym miejscu, nie jest prawdziwym sportowcem - zaznaczył.

Reklama

Jak podkreślił, jest przekonany, że sukcesy można odnosić bez pomocy zabronionych substancji. - Jestem tego najlepszym przykładem - przyznał.

31-letni tenisista opowiedział się też za większą liczbą testów krwi i wprowadzeniem paszportów biologicznych. Kilka dni temu w podobnym tonie wypowiedział się mistrz olimpijski z Londynu Brytyjczyk Andy Murray.

Federer z radością przyjął udany powrót na korty Hiszpana Rafaela Nadala. - To dobre dla tenisa, gdy taki zawodnik, jak on, wraca do rywalizacji - wspomniał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje