Reklama

Reklama

Federer po raz piąty sportowcem roku w Szwajcarii

Tenisista Roger Federer po raz piąty został wybrany najlepszym sportowcem Szwajcarii. W 2012 roku wyprzedził złotego medalistę olimpijskiego z Londynu w jeździeckim konkursie skoków Steve'a Guerdata.

31-letni Federer wcześniej triumfował w latach 2003-04, 2006-07. Gdy odbierał nagrodę na fali w Bernie, publiczność zgotowała mu owację na stojąco.

- Nie ma nic wspanialszego niż taki aplauz publiczności. Mam nadzieję, że w kolejnych latach moja gra będzie dalej przynosić emocje - powiedział tenisista, który w lipcu wygrał wielkoszlemowym turniej w Wimbledonie.

Był to jego siódmy triumf na londyńskiej trawie oraz 17. w Wielkim Szlemie. Miesiąc później na tych samych kortach został wicemistrzem olimpijskim.

Wśród kobiet laureatką została złota medalistka olimpijska w triathlonie Nicola Spirig.

Reklama

Szwajcaria na igrzyskach wywalczyła cztery medale - dwa złote i dwa srebrne. Oprócz Federera, wicemistrzem został Nino Schurter w kolarstwie górskim.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy