Reklama

Reklama

Federer nie zagra w tym roku w Pucharze Davisa

Roger Federer poinformował, że nie zamierza występować w tym roku w Pucharze Davisa. W poprzednim sezonie wicelider światowego rankingu tenisistów wraz z reprezentacją Szwajcarii triumfował w tych rozgrywkach.

- To nie była trudna decyzja do podjęcia. Grałem tak dużo w zawodach Pucharu Davisa, a dzięki ubiegłorocznemu sukcesowi mogę robić to, co chcę, jeśli mam być szczery - podkreślił Federer, który obecnie przebywa w Dubaju, gdzie bierze udział w turnieju ATP.

W drodze do listopadowego triumfu 33-letni zawodnik wystąpił we wszystkich czterech meczach reprezentacji Szwajcarii.

W finale z Francją (3-1), mimo bólu pleców, zagrał trzy spotkania - dwa w singlu i jedno w deblu. Helweci po raz pierwszy w historii zwyciężyli w tych rozgrywkach.

Reklama

Kilka dni wcześniej poinformowano, że Federera i Stana Wawrinki zabraknie w marcowym meczu pierwszej rundy Pucharu Davisa z Belgią.

Ten drugi zapowiedział, że powróci do drużyny w kolejnym etapie rozgrywek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama