Reklama

Reklama

Fed Cup - wyniki pierwszej rundy Grupy Światowej I i II

Czeskie tenisistki, broniące trofeum, pokonały w Ostrawie Australię 4:0 w spotkaniu pierwszej rundy Grupy Światowej rozgrywek o Fed Cup. Awansowały do półfinału, w którym spotkają się na wyjeździe z Włoszkami. W drugiej parze Rosjanki podejmą Słowaczki.

Włoszki przed własną widownią w Rimini nie bez trudu uporały się z Amerykankami 3:2, zdobywając decydujący punkt w deblu. Rosjanki w Moskwie pokonały Japonki 3:2, a Słowaczki w tym samym stosunku wygrały na wyjeździe w Niszu z Serbkami.

Reprezentacja Polski w tym tygodniu wygrała wszystkie cztery spotkania w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej w izraelskim Ejlacie i teraz czeka na zakończenie rywalizacji w Grupie Światowej II. Z jednym z czterech przegranych zespołów zmierzy się w dniach 20-21 kwietnia w barażach.

Będą to Francuzki, Belgijki, Ukrainki lub Argentynki. Losowanie odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Reklama

Wyniki pierwszej rundy:

Grupa Światowa -

Czechy - Australia  4:0 (Ostrawa, kort twardy w hali) gra pojedyncza - sobota

Petra Kvitova - Jarmila Gajdosova 7:6 (7-2), 6:3

Lucie Safarova - Samantha Stosur 7:6 (8-6), 7:6 (7-4)

gra pojedyncza - niedziela

Kvitova - Stosur 2:6, 7:6 (7-3), 6:4

gra podwójna - niedziela

Andrea Hlavackova, Lucie Hradecka - Ashleigh Barty, Casey Dellacqua 6:0, 7:6 (7:1)

Rosja - Japonia     3:2 (Moskwa, kort twardy w hali) gra pojedyncza - sobota

Maria Kirilenko - Kimiko Date-Krumm 7:6 (7-3), 6:4

Jekaterina Makarowa - Ayumi Morita 2:6, 2:6

gra pojedyncza - niedziela

Jelena Wesnina - Morita 4:6, 1:6

Makarowa - Date-Krumm 6:1, 6:1

gra podwójna - niedziela

Makarowa, Wesnina - Misaki Doi, Morita 6:2, 6:2

Serbia - Słowacja   2:3 (Nisz, kort twardy w hali) gra pojedyncza - sobota

Bojana Jovanovski - Daniela Hantuchova 5:7, 2:6

Vesna Dolonc - Dominika Cibulkova 4:6, 4:5 - krecz Cibulkovej

gra pojedyncza - niedziela

Dolonc - Hantuchova 3:6, 2:6

Jovanovski - Cepelova 7:5, 5:7, 9:11

gra podwójna - niedziela

Dolonc, Aleksandra Krunic - Cepelova, Magdalena Rybarikova - walkower dla Serbii

Włochy - USA        3:2 (Rimini, kort ziemny w hali) gra pojedyncza - sobota

Sara Errani - Jamie Hampton 6:2, 6:1

Roberta Vinci - Varvara Lepchenko 6:2, 4:6, 5:7

gra pojedyncza - niedziela

Errani - Lepchenko 5:7, 2:6

Vinci - Hampton 6:2, 4:6, 6:1

gra podwójna - niedziela

Errani, Vinci - Liezel Huber, Melanie Oudin 6:2, 6:2

Pary 1/2 finału (20-21 kwietnia):

Czechy - Włochy

Rosja  - Słowacja

Grupa Światowa II -

Francja - Niemcy    1:3 (Limoges, kort ziemny w hali) gra pojedyncza - sobota

Pauline Parmentier - Sabine Lisicki 5:7, 5:7

Kristina Mladenovic - Julia Goerges 3:6, 6:7 (5:7)

gra pojedyncza - niedziela

Parmentier - Julia Goerges 4:6, 2:6

gra podwójna - niedziela

Alize Cornet, Kristina Mladenovic - Annika Beck, Anna-Lena Groenefeld 6:3, 6:4

Szwajcaria - Belgia 4:1 (Berno, korty twardy w hali) gra pojedyncza - sobota

Stefanie Voegele - Yanina Wickmayer 1:6, 6:4, 6:8

Romina Oprandi - Kirsten Flipkens 6:3, 6:3

gra pojedyncza - niedziela

Oprandi - Wickmayer 6:2, 6:2

Voegele - Alison van Uytvanck 6:2, 7:6 (7-4)

gra podwójna - niedziela

Timea Bacsinszky, Amra Sadikovic - Ysaline Bonaventure, van Uytvanck 6:4, 6:4

Hiszpania - Ukraina 3:1 (Alicante, kort ziemny) gra pojedyncza - sobota

Lourdes Dominguez-Lino - Jelina Switolina 5:7, 6:2, 8:6

Silvia Soler-Espinosa - Lesia Curenko 7:5, 6:4

gra pojedyncza - niedziela

Maria-Teresa Torro-Flor - Julija Bejgelzimer 6:4, 6:2

gra podwójna - niedziela

Nuria Llagostera-Vives, Torro-Flor - Bejgelzimer, Olga Sawczuk 3:6, 6:2, 5-10

Argentyna - Szwecja 2:3 (Buenos Aires, kort ziemny) gra pojedyncza - sobota

Paula Ormaechea - Johanna Larsson 6:3, 6:0

Florencia Molinero - Sofia Arvidsson 6:3, 2:6, 6:1

gra pojedyncza - niedziela

Ormaechea - Arvidsson 5:7, 7:6 (8-6), 2:3 - krecz Ormaechei

Molinero - Larsson 3:6, 2:6

gra podwójna - niedziela

Mailen Auroux, Maria Irigoyen - Arvidsson, Larsson 4:6, 4:6

Przegrane zespoły z Grupy Światowej zagrają w dniach 20-21 kwietnia w barażach ze zwycięzcami pierwszej rundy w Grupie Światowej II. Natomiast cztery pokonane drużyny Grupy Swiatowej II będą w tym samym terminie walczyć o utrzymanie z najlepszymi ekipami z rozgrywek strefowych, w tym Polską.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje