Reklama

Reklama

Fed Cup: Polska trafi na Belgię, Francję, Ukrainę lub Wielką Brytanię

W środę w Londynie odbędzie się losowanie baraży o miejsce w 2014 roku w Grupie Światowej II rozgrywek o Fed Cup. Polskie tenisistki mogą trafić na jedną z czterech rozstawionych drużyn: Belgię, Francję, Ukrainę lub Wielką Brytanię.

Rozstawienie zespołów przed podziałem na koszyki Międzynarodowa Federacja Tenisowa przeprowadziła w oparciu o pozycje zajmowane przez ekipy w rankingu narodowym ITF. W nim najwyżej, na 13. miejscu, notowane są Belgijki. Tuż za nimi na trzech kolejnych pozycjach znajdują się odpowiednio Ukrainki, Francuzki i Brytyjki.

Reklama

Natomiast Polski są sklasyfikowane na 18. miejscu.

Baraże zaplanowano w terminie 20-21 kwietnia, a w trakcie środowego losowania wskazani zostaną od razu gospodarze spotkań, których stawką jest awans do Grupy Światowej II, stanowiącej bezpośrednie zaplecze czołówki rywalizującej o trofeum.

Reprezentacja prowadzona przez kapitana Tomasza Wiktorowskiego, z siostrami Agnieszką i Urszulą Radwańskimi w składzie, w ubiegłym tygodniu wygrała wszystkie cztery spotkania w izraelskim Ejlacie w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje