Reklama

Reklama

Fed Cup: Polska - Rosja 0-4. Porażka deblistek

Polska przegrała z Rosją 0-4 w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Federacji, rozegranym w Kraków Arenie. Na zakończenie zmagań debel Klaudia Jans-Ignacik, Alicja Rosolska uległ duetowi Anastazja Pawliuczenkowa, Witalija Diaczenko 4:6, 4:6.

Po meczu Radwańskiej z Szarapową Kraków Arena trochę się wyludniła. Trudno się dziwić, mecz już był rozstrzygnięty, nie wiadomo było tylko, jakim skończy się ostatecznie wynikiem.

Reklama

Lepiej debla zaczęły Polki, które przełamy rywalki przy serwisie Pawliuczenkowej, obejmując prowadzenie 2:0. Rosjanki natychmiast odrobiły jednak stratę, a gem zakończył się podwójnym błędem serwisowym Rosolskiej.

W dziewiątym gemie debel "Sbornej" miał dwie szansę na przełamanie, ale najpierw przy siatce pomyliła się Diaczenko, a następnie dobrym wolejem popisała się Rosolska. Przy trzecim break-poincie serwująca Jans-Ignacik posłała piłkę z woleja w siatkę i rywalki objęły prowadzenie 5:4.

Reprezentantki Rosji wykorzystały przewagę, przy podaniu Pawliuczenkowej straciły tylko punkt, wygrywając seta 6:4.

Niestety, już na początku drugiej partii, "Biało-czerwone" przegrały własny serwis (Rosolska) i musiały gonić przeciwniczki.

W drugim gemie Polki miały szansę na bardzo szybkie odrobienie strat, ale nasze tenisistki nie wykorzystały break-pointa. To szybko się zemściło w następnym. Przy podaniu Jans-Igncik "Biało-czerwone" nie wywalczyły nawet punktu i przegrywały już 0:3.

Polki starały się wrócić do gry. W czwartym gemie (serwis Pawliuczenkowej) częściowo zmniejszyły straty (1:3), a następnie wygrały własne podanie (Rosolska) po zaciętej walce na przewagi.

W szóstym gemie "Biało-czerwone" wykorzystały pierwszego break-pointa (serwis Diaczenko) i na tablicy wyników zrobił się remis 3:3. Dobra passa Polek trwała. Przy podaniu Jans-Ignacik wygrały czwartego gema z rzędu, obejmując prowadzenie 4:3.

Rosjanki w końcu przełamały się, wygrywając w ósmym gemie na przewagi, i znowu zrobił się remis (4:4).

Po chwili "Biało-czerwone" przegrały gema przy serwisie Rosolskiej, a w kolejnym Rosjanki przypieczętowały zwycięstwo w drugim secie (6:4) i całym meczu (4-0).

Polska - Rosja 0-4

niedziela

Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa 1:6, 5:7

Klaudia Jans-Ignacik, Alicja Rosolska - Witalija Diaczenko, Anastazja Pawliuczenkowa 4:6, 4:6

Statystyki:

2  asy  1

2  podwójne błędy  2

27  wygrane piłki  24

39  niewymuszone błędy  27

11 wymuszone błędy  5

20/40  skuteczność przy siatce  8/15

3/4  przełamania  5/12

59  suma punktów  74

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje