Reklama

Reklama

Fed Cup: Polki zaczynają walkę o awans do elity

Johanna Larsson i Katarzyna Piter otworzą sobotnim pojedynkiem singlowym o godz. 14 tenisowy mecz pierwszej rundy Grupy Światowej II Fed Cup Szwecja-Polska w Boras. Dla "Biało-czerwonych" to pierwszy etap walki o awans do elity.

Polki ostatni występ w Grupie Światowej zanotowały 20 lat temu, gdy liczba rywalizujących w niej uczestników była czterokrotnie większa niż obecnie.

Zajmująca 110. miejsce w rankingu WTA Tour Piter w sobotę po raz pierwszy w karierze zmierzy się ze sklasyfikowaną o 25 pozycji wyżej na światowej liście Larsson. Po nich na twardej nawierzchni w hali w Boras, gdzie na co dzień odbywają się mecze koszykarskie, zagrają liderka "Biało-czerwonych" Agnieszka Radwańska i najstarsza z reprezentantek "Trzech Koron" Sofia Arvidsson.

Reklama

Niespełna 30-letnia Szwedka, 135. rakieta na świecie, dotychczas nie wiedziała, jak pokonać krakowiankę. Wyższość czwartej wśród tenisistek "Isi" musiała uznać zarówno trzy lata temu w Pekinie, jak i rok później w Cincinnati.

"Nie ma żadnego znaczenia, czy wychodzę na kort pierwsza, czy druga. Oczywiście lepiej, gdybym grała przy stanie 1:0 dla Polski i mam nadzieję, że tak będzie" - powiedziała Radwańska.

Rywalizacja kontynuowana będzie w niedzielę. W planie na ten dzień są kolejne dwa spotkania singlowe oraz kończący zmagania w Boras debel.

Zwyciężczynie tego starcia w decydującym o awansie do elity spotkaniu zmierzą się z jednym z zespołów, które będą bronić się przed spadkiem z Grupy Światowej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama