Reklama

Reklama

Fed Cup - Czeszki prowadzą w finale z Niemkami 2-0

Triumfatorka tegorocznego Wimbledonu Petra Kvitova pokonała w praskiej O2 Arena Andreę Petković 6:2, 6:4 w pierwszym meczu finału Grupy Światowej Pucharu Federacji pomiędzy Czechami a Niemcami. W drugim sobotnim meczu Lucie Safarova pokonała Angelique Kerber 6:4, 6:4.

Czwarta w rankingu WTA Kvitova za sprawą sobotniego zwycięstwa nad sklasyfikowaną o 10 pozycji niżej na światowej liście Petković doprowadziła do wyrównania bilansu w bezpośrednich pojedynkach tych tenisistek. Każda z nich wygrała czterokrotnie.

W 2010 roku również miały okazję walczyć przeciwko sobie w Pucharze Federacji (w 1. rundzie) i wówczas też lepsza okazała się Czeszka.

W drugim sobotnim meczu Lucie Safarova pokonała Angelique Kerber 6:4, 6:4.

Finałowa rywalizacja zakończy się w niedzielę.

Czeszki mają na koncie dwa triumfy w Fed Cup w latach 2011-12. Do ścisłej czołówki zaliczana była wcześniej ekipa Czechosłowacji, która w finale tych rozgrywek była sześciokrotnie, wygrywając pięć razy (1975, 1983-85, 1988).

Reklama

Niemki występują w finale po raz pierwszy od 1992 roku, kiedy to pokonały Hiszpanki. Wcześniej zaś pięciokrotnie w decydującym spotkaniu tych rozgrywek uczestniczył zespół Republiki Federalnej Niemiec, zwyciężając w 1987 r.

Finał Grupy Światowej Pucharu Federacji:

Czechy - Niemcy 2:0

Petra Kvitova - Andrea Petković  6:2, 6:4

Lucie Safarova - Angelique Kerber 6:4, 6:4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje