Reklama

Reklama

Fed Cup: Agnieszka Radwańska zastąpi Urszulę

Agnieszka Radwańska, 14. tenisistka w rankingu WTA Tour, wystąpi w reprezentacji Polski, która w przyszłym tygodniu będzie w izraelskim Eljacie rywalizować w rozgrywkach o Fed Cup w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej. Zastąpi młodszą siostrę Urszulę.

Początkowo w składzie powołanym przez kapitana Tomasza Wiktorowskiego znalazła się Urszula Radwańska i Magda Linette oraz deblistki Klaudia Jans i Alicja Rosolska. Jednak przed tygodniem lekarze stwierdzili u młodszej z krakowskich sióstr stan zapalny kręgu w odcinku lędźwiowym, którego pęknięcie przed rokiem wyeliminowało ją z gry na sześć miesięcy.

- W połowie tygodnia Ula informowała mnie, że w Melbourne trenowała z Agnieszką na korcie i kręgosłup jej nie bolał. Jednak wczoraj okazało się, że znów są z nim jakieś problemy. Zdecydowaliśmy, że nie pojedzie do Izraela, bo to byłoby zbyt ryzykowne. Od wtorku nie miałbym już możliwości dokonania zmian w składzie. Gdyby się na miejscu okazało, że Ula nie może grać, to do singla musiałbym wystawić obok Magdy jedną z deblistek. Nie byłoby to najlepsze rozwiązanie, bo Klaudia i Ala od dawna już nie grały meczów singlowych - powiedział Tomasz Wiktorowski.

Reklama

- W tej sytuacji zwróciłem się do Agnieszki i bardzo cieszę się, że się zgodziła zagrać. Nie oczekuję od niej fajerwerków, bo przecież dopiero co wróciła do gry po kontuzji. Tym bardziej że po grze w Melbourne planowała przerwę, aby noga mogła trochę odpocząć. Jednak jej udział będzie dla nas bardzo dużym wzmocnieniem - dodał.

W ubiegłym tygodniu Radwańska powróciła na korty po trzyipółmiesięcznej przerwie spowodowanej przeciążeniowym pęknięciem kości dużego palca w lewej stopie i operacji. W wielkoszlemowym Australian Open wygrała trzy mecze, a wyeliminowała ją dopiero w 1/4 finał Belgijka Kim Clijsters, która w sobotę triumfowała w turnieju.

Kilka zawodniczek ze ścisłej światowej czołówki, grających na twardych kortach w Melbourne Park wystąpi w narodowych drużynach w Eljacie: w ekipie Danii - liderka rankingu WTA Tour Caroline Wozniacki, Białorusi - Wiktoria Azarenka i Olga Goworcowa, Luksemburgu - Anne Kremer, Izraela - Shahar Peer czy Bułgarii Cwetana Pironkowa i Magdalena Malejewa, wracająca po dłuższej przerwie.

Polki rozpoczną występ na twardych kortach Municipal Tennis Club w Eljacie w środę od spotkania z Bułgarią. W czwartek, w drugim meczu grupy B, spotkają się z Izraelem, a w piątek z Luksemburgiem.

Pierwsza drużyna w każdej z czterech grup, po trzech meczach, będzie walczyć w fazie play off, której zwycięzcy wystąpią w kwietniu w barażach o miejsce w Grupie Światowej II. Druga i trzecia pozycja nie daje awansu, ale oznacza utrzymanie się w Grupie I na przyszły rok.

Najsłabsze cztery ekipy będą w barażach ratować się przed degradacją do Grupy II Strefy Euroafrykańskiej Fed Cup.

Składy drużyn grupy B:

Polska

Agnieszka Radwańska, Magda Linette, Klaudia Jans, Alicja Rosolska

-

Izrael

Shahar Peer, Julia Glushko, Keren Shlomo, Valeria Patiuk

-

Bułgaria

Cwetana Pironkowa, Eliza Kostowa, Dia Ewtimowa, Magdalena Malejewa

-

Luksemburg

Mandy Minella, Anne Kremer, Claudine Schaul, Tiffany Cornelius

Dowiedz się więcej na temat: radwanska | WTA tour | Agnieszka Radwańska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama