Reklama

Reklama

Emma Raducanu nadzieją gospodarzy podczas Wimbledonu

19-letnia Emma Raducanu jest największą nadzieją Brytyjczyków na sukces podczas Wimbledonu. Młoda tenisistka po raz pierwszy zagra na korcie centralnym.

W zeszłym roku Raducanu niespodziewanie dotarła do najlepszej szesnastki turnieju, choć zajmowała dopiero 338. miejsce w rankingu tenisistek. Do gry w Wimbledonie przystępowała jedynie dzięki dzikiej karcie.

Jej wymarzony debiut w Wimbledonie zakończył się jednak w przykrych okolicznościach. Tenisistka podczas jednego ze spotkań miała problemy z oddychaniem i nie dała rady dokończyć meczu.

Wimbledon. Brytyjczycy wierzą w Emmę Raducanu

Jednak już miesiąc później, w trakcie trwania debaty o odporności psychicznej zawodników, została pierwsza kwalifikantką, która sięgnęła po zwycięstwo w Wielkim Szlemie. Raducanu triumfowała na kortach US Open.

Reklama

Zobacz najlepsze zagrania i skróty meczów z Wimbledonu!

Raducanu, której błyskawiczną karierę w pewnym stopniu hamują kontuzje, zajmuje dziś 11. miejsce w rankingu i jest największą nadzieją Brytyjczyków na dobry wynik na londyńskich kortach. 19-latka pierwsze spotkanie rozegra na korcie centralnym przeciwko Alison van Uytvanck. 

- Występ na korcie centralnym zawsze był moim marzeniem. Marzy o tym każdy, kto zaczyna grać w tenisa. W tym roku czuję się wyjątkowo, czuję wsparcie ludzi. Ich doping jest wyjątkowy - powiedziała w rozmowie z agencją Reuters Raducanu.

Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL