Reklama

Reklama

Dulgheru rywalką Wozniacki w finale turniej WTA w Kuala Lumpur

Alexandra Dulgheru będzie rywalką Dunki polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki w finale turnieju WTA w Kuala Lumpur (pula nagród 250 tys. dolarów).

Najwyżej rozstawiona Dunka pokonała w półfinale Su-Wei Hsieh z Tajwanu 6:2, 6:2.

Hsieh to triumfatorka tej imprezy sprzed trzech lat, która w tym sezonie do głównej drabinki przebijała się z kwalifikacji.

Niespodzianką zakończył się drugi półfinał. Zajmująca 94. miejsce w rankingu WTA Dulgheru wyeliminowała rozstawioną z numerem czwartym Jarmilę Gajdosovą (52. WTA) 5:7, 7;5, 7:6 (7-4). Pokonanie urodzonej w Bratysławie, a od kilku lat reprezentującej Australię, zawodniczki zajęło jej prawie trzy i pół godziny.

Dulgheru dotychczas dwukrotnie wystąpiła w finale imprezy cyklu i za każdym razem triumfowała. W obu przypadkach cieszyła się z  sukcesu w Warszawie (2009 i 2010).

Reklama

Z Wozniacki, piątą rakietą świata, rywalizowała dotychczas dwukrotnie. Zarówno pięć lat temu we French Open, jak i w tym sezonie w Dausze lepsza była Dunka.

Do eliminacji zgłosiły się Magda Linette i Katarzyna Piter. Z powodzeniem przeszła je tylko pierwsza z poznanianek, która dotarła do drugiej rundy. Razem zaś wystąpiły w deblu i odpadły w ćwierćfinale.

Wyniki półfinałów gry pojedynczej:

Caroline Wozniacki (Dania, 1) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:2, 6:2

Alexandra Dulgheru (Rumunia) - Jarmila Gajdosova (Australia, 4) 5:7, 7;5, 7:6 (7-4).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL