Reklama

Reklama

Duet Kubot - Lindstedt na trzecim miejscu w rankingu deblistów

Łukasz Kubot i szwedzki tenisista Robert Lindstedt w najnowszym notowaniu rankingu ATP "Doubles Team Race to London" zajmują trzecie miejsce. O 11 pozycji niżej sklasyfikowani są Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Prowadzą Bob i Mike Bryanowie z USA.

Kubot i Lindstedt po styczniowym triumfie w wielkoszlemowym Australian Open przez wiele tygodni zajmowali pierwsze miejsce w rankingu debli. Po imprezie w Melbourne nie udało im się już jednak uzyskać żadnych znaczących sukcesów i zostali wyprzedzeni w tym zestawieniu przez dwa duety.

Amerykańscy bliźniacy zgromadzili 4 885 punktów, a plasujący się na drugiej pozycji kanadyjsko-serbski debel Daniel Nestor-Nenad Zimonjic (triumfatorzy niedzielnego finału turnieju ATP w Rzymie) traci do nich 595 pkt. Polsko-szwedzka para zgromadziła 2 360 pkt, a Fyrstenberg i Matkowski - 825 pkt.

Reklama

"Doubles Team Race to London" wyłoni osiem par, które wystąpią w kończącym sezon turnieju masters - ATP World Tour Finals.

W indywidualnym rankingu deblistów najwyżej sklasyfikowany jest Fyrstenberg, który zajmuje 20. pozycję. Trzy lokaty niżej plasuje się Matkowski. Kubot jest 31., a Tomasz Bednarek - 47.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL