Dreszczowiec Linette w Australian Open. Polka obroniła trzy setbole

Trzy piłki setowe w drugim secie meczu z Anastasiją Sevastovą obroniła Magda Linette. Polka wygrała spotkanie z Łotyszką 6:4, 7:5. Po raz drugi w karierze awansowała do drugiej rundy turnieju Australian Open. Kolejny spotkanie zagra z Rosjanką Darią Kasatkiną.

Ważne zwycięstwo Linette, która pobyt w Australii rozpoczęła od porażki z Alison Riske w pierwszej rundzie turnieju w Adelajdzie. Polka nie wygrała tego meczu przekonująco, ale pokazała dojrzałość i odporność psychiczną w najważniejszych momentach.

Pierwszy set Linette wygrywa w 35 minut

Pierwszego seta Linette zagrała dobrze. W ważnych momentach potrafiła przechylić szalę na swoją stronę, narzucić swoje warunki gry. Niepotrzebnie dopuszczała jednak do momentów kryzysowych.

Poznanianka zaczęła mecz od prowadzenia 2:0, ale potem Łotyszka wyrównała. Kolejne przełamanie serwisu rywalki pozwoliło jednak później wyjść na prowadzenie 4:2, a wkrótce 5:2. Mimo że Sevastova wygrała dwa kolejne gemy, to Linette odpowiedziała natychmiast wygraną bez straty punktu przy serwisie przeciwniczki.

Pierwszego set zakończył się zwycięstwem Polki 6:4. Trwał zaledwie 35 minut.

Linette odwróciła losy seta. Broni trzy setbole

W drugim obie zawodniczki zaczęły grać dużo lepiej, były bardzo zdeterminowane, mecz zrobił się zacięty, ale nie toczył się "według serwisu". Tenisistki "przełamywały" się aż siedmiokrotnie.

Od początku w nieco gorszej sytuacji była Linette. Poznanianka musiała odrabiać straty i "gonić wynik". Kolejno: przegrywała 1:2 (ze stratą serwisu), wyrównała na 2:2; przegrywała 2:4 i wyrównała na 4:4, przegrywała 4:5 tracąc podanie i znów wyrównała.

10 gem trwał ponad siedem minut. Sevastova nie wykorzystała w nim trzech setboli. Nie wytrzymała presji, ale też Polka popisała się wtedy kilkoma dobrymi zagraniami.

Linette nie wypuściła takiej szansy z rąk. Zakończyła seta i mecz bez tie breaku z kolejnym przełamaniem serwisu Sevastovej. Mecz trwał godzinę i 38 minut.

Teraz rywalką będzie Daria Kasatkina

29-letnia tenisistka z Poznania po raz drugi w karierze zagra w drugiej rundzie Australian Open. Jej najlepszy dotychczasowy wynik w Melbourne to trzecia runda w 2017 roku.

W następnym meczu jej rywalką będzie Rosjanka Daria Kasatkina (23. WTA), która pokonała Szwajcarkę Stefanie Voegele 6:3, 6:1.