Reklama

Reklama

Dożywotnia dyskwalifikacja Starace i Braccialego uchylona

Sąd apelacyjny Włoskiej Federacji Tenisa uchylił w sobotę karę dożywotniej dyskwalifikacji, nałożoną w sierpniu na Potita Starace i Daniele Braccialego, za manipulowanie wynikami meczów oraz udział w zakładach bukmacherskich.

Starace został całkowicie oczyszczony z zarzutów, natomiast Bracciali będzie zawieszony na rok, a karę grzywny zredukowano mu o połowę - do 20 tys. euro. Obaj mogą jednak odpowiadać przed sądem powszechnym. Postępowanie przeciwko nim prowadzi prokuratura w Cremonie.

34-letni Starace obecnie plasuje się na 272. pozycji w świecie. Najlepsze wyniki osiągał w 2007 roku, kiedy był w trzeciej dziesiątce klasyfikacji tenisistów. Czterokrotnie dotarł do finałów imprez ATP, ale żadnej nie wygrał. Jeden z nich - w 2011 roku w Casablance - miał zostać przez niego sprzedany Hiszpanowi Pablo Andujarowi. W karierze zarobił 3,79 mln dolarów.

Reklama

Trzy lata starszy Bracciali od dłuższego czasu nie uczestniczy już w rozgrywkach pod egidą ATP, w 2006 roku zajmował 49. lokatę na liście światowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje