Djoković obronił dwa setbole w drugiej rundzie z Beckerem

Najwyżej rozstawiony Serb Novak Djokovic pokonał Niemca Benjamina Beckera 7:6 (7-2), 6:2, 6:2 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open na twardych kortach w Nowym Jorku. Lider rankingu tenisistów, zanim awansował do 1/16 finału obronił dwa setbole.

Djoković znalazł się w opałach w pierwszym secie. Najpierw stracił swój serwis na 4:5, a w następnym gemie wyszedł obronną ręką ze stanu 15-40 i odrobił stratę. Potem rozstrzygnął losy tej partii na swoją korzyść w tie-breaku wynikiem 7-2, po 52 minutach.

Dwie kolejne partie trwały w sumie 59 minut, a przewaga Serba w nich nie podległa dyskusji. Ma on szanse na drugi triumf w Wielkim Szlemie w tym sezonie, po sukcesie w styczniowym Australian Open. W nowojorskiej imprezie dotychczas zwyciężył tylko raz - przed dwoma laty.

Kolejnym rywalem lidera rankingu ATP World Tour będzie Portugalczyk Joao Sousa po zwycięstwie w pięciu setach nad Jarkko Nieminenem. Fin rundę wcześniej wyeliminował Łukasza Kubota. Trenerem Polaka jest Czech Jan Stoces, który prowadzi równolegle też Beckera.

Wyniki piątkowych spotkań drugiej rundy gry pojedynczej mężczyzn:

Novak Djokovic (Serbia, 1) - Benjamin Becker (Niemcy) 7:6 (7-2), 6:2, 6:2

Tomas Berdych (Czechy, 5) - Denis Kudla (USA) 7:6 (7-3), 7:6 (7-3), 6:3

Tommy Haas (Niemcy, 12) - Yen-Hsun Lu (Tajwan) 6:3, 6:4, 7:6 (7-3)

Michaił Jużny (Rosja, 21) - Ołeksandr Dołgopołow junior (Ukraina) 7:5, 6:1, 6:3

Julien Benneteau (Francja, 31) - Jeremy Chardy (Francja) 6:4, 6:3, 6:4

Marcel Granollers (Hiszpania) - Rajeev Ram (USA) 3:6, 4:6, 6:2, 6:3, 7:5

Tim Smyczek (USA) - Aleksander Bogomołow junior (Rosja) 3:6, 7:6 (8-6), 2:6, 6:4, 6:4

Joao Sousa (Portugalia) - Jarkko Nieminen (Finlandia) 1:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4

Denis Istomin (Uzbekistan) - Tobias Kamke (Niemcy) 6:4, 6:2, 6:2