Reklama

Reklama

Djoković krytykuje Wimbledon. "Wielu zawodników myśli jak ja"

Największy faworyt tegorocznego Wimbledonu i obrońca tytułu Novak Djoković skrytykował organizatorów za to, że na korcie centralnym mecze zaczynają się zbyt późno (13:30). Jeśli ostatnie spotkanie się przedłuża, trzeba zamykać dach, by uruchomić oświetlenie, co powoduje radykalną zmianę warunków gry.

- To nie jest turniej halowy - mówi Djoković. Zdaniem Serba wielu tenisistów podpisałoby się pod jego petycją do organizatorów w sprawie wcześniejszego rozpoczynania meczów na korcie centralnym. Zaczynają się o 13,30, co doprowadza do sytuacji, że końcówka ostatniego spotkania dnia odbywa się w zapadających ciemnościach. Potrzebne jest sztuczne oświetlenie, a więc także zamknięcie dachu nad kortem.

Wimbledon 2022. Niezwykłe. Nadal zgadza się Djokoviciem

Djokovicia spotkało to w meczu IV rundy z Holendrem Timem van Rijthovenem. Serb wygrał w czterech setach, ale w czasie gry trzeba było zamknąć dach. - Warunki zmieniają się wtedy diametralnie. Wzrasta wilgoć na korcie, trawa robi się śliska. Trzeba inaczej poruszać się po korcie, inaczej uderzać piłkę - wylicza sześciokrotny triumfator Wimbledonu.

Reklama

O dziwo z jego zdaniem zgadza się inny ćwierćfinalista Rafael Nadal. Serb i Hiszpan rzadko bywają zgodni. Nadal przyznaje, że zamknięcie dachu zmienia przyczepność na korcie. Jego spotkało to w meczu III rundy z Włochem Lorenzo Sonego.

- Wiem, że toczą się rozmowy nad wcześniejszą porą zaczynania dnia na korcie centralnym - mówi Djoković. - Mój trener Goran Ivanisević mi o tym mówił. Dlaczego nie zacząć pół godziny, lub godzinę wcześniej?

Wimbledon 2022. Misja Novaka Djokovicia

Na Wimbledonie są dwa korty z zasuwanym dachem. Obchodzący stulecie kort centralny i kort numer 1. Na tym drugim mecze zaczynają się o 13,00 czasu londyńskiego, a więc pół godziny wcześniej.

Djoković przyjechał na Wimbledon jako główny faworyt. W zeszłym roku był o jeden mecz od zdobycia Wielkiego Szlema. Ten rok zaczął się dla niego od traumy w Australian Open, gdzie nie dopuszczono go do gry (nie jest zaszczepiony przeciw Covidowi). Na Rolad Garros przegrał z Nadalem. W Londynie chce się odegrać, zdobyć siódmy tytuł doganiając Pete Samprasa i Williama Renshawa. Rekordzistą jest Szwajcar Roger Federer - osiem zwycięstw.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i Internecie?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

ZOBACZ TEŻ:

Radwańska wraca na Wimbledon. Gra w turnieju legend

Rafael Nadal w ćwierćfinale Wimbledonu, ale po bardzo ciężkim meczu

Urodziła się i mieszka w Moskwie. Nie łamie reguł, ale...

Reklama

Reklama

Reklama