Reklama

Reklama

Deszcz i strajk komplikują życie kibicom Rolanda Garrosa

Deszczowa aura i trzydniowy strajk pracowników komunikacji miejskiej, który rozpoczął się w poniedziałek, komplikują życie kibicom chcącym oglądać tenisowe zmagania we French Open w Paryżu.

Pierwsze mecze rozpoczęły się o godzinie 11.00, a bramy obiektu imienia Rolanda Garrosa otwarto o 10.00. Kolejki kibiców formowały się już wcześniej, bo każdy poddawany jest szczegółowej kontroli osobistej.

Do środy zarezerwowanie większej ilości czasu na zajęcie miejsca na trybunach jest wyjątkowo dobrym pomysłem, bo z powodu protestów samo dotarcie w okolice kortów jest już wyzwaniem.

Strajk nie ma co prawda wpływu na kolej i metro, ale w przypadku tramwajów i autobusów sytuacja wygląda znacznie gorzej. Szacunkowo blisko połowa pojazdów nie wyjedzie na trasy, a niektóre linie będą zawieszone. Niestety nie wiadomo nawet które.

Reklama

"We wtorek sytuacja ma ulec delikatnej poprawie" - poinformowano w komunikacie miejskiego przewoźnika.

Od ponad roku trwają negocjacje ze związkami zawodowymi w kwestii warunków zatrudnienia. Deadline upłynął 29 kwietnia i nie udało się wypracować porozumienia. Protesty ostrzegawcze miały już miejsce w lutym i marcu. Kością niezgody jest propozycja wydłużenia czasu pracy kierowców i motorniczych o 120 godzin rocznie.

Roland Garros. Spodziewane się ulewy

Spotkania zaplanowane na godzinę 11.00 rozpoczęły się zgodnie z założeniem, bo kilkanaście minut wcześniej przestało padać. Ulewy w ciągu dnia wciąż jednak są spodziewane, co może wpłynąć na mecze m.in. Magdaleny Fręch z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber i Kamila Majchrzaka z Amerykaninem Brandonem Nakashimą.

Fręch na pewno nie wyjdzie na kort przed godziną 14.30, a Majchrzak przed 12.30.

Problemów z deszczem na pewno nie będzie miała Iga Świątek. Liderka światowego rankingu i jej rywalka Ukrainka Łesia Curenko już szykują się do rywalizacji na korcie Philippe'a Chatriera - to największa arena kompleksu i jedyna zadaszona. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00.

Po nich swoje mecze na korcie centralnym rozegrają broniąca tytułu Czeszka Barbora Krejcikova z Francuzką Diane Parry, Hiszpan Rafael Nadal z Australijczykiem Jordanem Thompsonem i broniący tytułu oraz prowadzący w rankingu Serb Novak Djoković z Japończykiem Yoshihito Nishioką.

We wtorek poprawie ulec ma nie tylko funkcjonowanie miejskiej komunikacji, ale również pogoda.

Z Paryża - Wojciech Kruk-Pielesiak 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL