Reklama

Reklama

Dawid Celt kapitanem polskiej reprezentacji

O zmianie na tym stanowisku mówiło się od pewnego czasu. Dotychczasowa kapitan reprezentacji Polski w Pucharze Federacji, a więc Klaudia Jans-Ignacik nie mogła w pełni zaangażować się w pracę w drużynie. Nowy szefem naszej drużyny narodowej został Dawid Celt, a więc drugi trener i mąż Agnieszki Radwańskiej.

Kandydatura 31-letniego Celta została zaakceptowana przez Zarząd Polskiego Związku Tenisowego. Nowy kapitan ma oficjalnie rozpocząć pełnienie funkcji 1 stycznia przyszłego roku, ale zapewne jeszcze w grudniu zaprosi zawodniczki na konsultację szkoleniową.

Celt od wielu lat jest drugim trenerem Agnieszki Radwańskiej i znakomicie orientuje się w kobiecym tenisie. Wydaje się, że wykorzystanie jego doświadczenia może bardzo dobrym ruchem.

Jego obecność zapewne spowoduje także to, że najlepsza polska tenisistka z większą ochotą będzie występowała w drużynie narodowej. Celt to od lata tego roku jej mąż.

Reklama

Ostatnio kapitanem kadry była Klaudia Jans-Ignacik, a więc była niezła deblistka. Przez pewien czas była nawet grającym kapitanem reprezentacji. Teraz jednak powody osobiste spowodowały, że nie może dalej pełnić tej odpowiedzialnej funkcji.

W następnym sezonie Polki będą walczyły o awans do Grupy Światowej I w turnieju grup pierwszych strefy euroafrykańskiej. Nasze tenisistki mogą zagrać z Bułgarią, Chorwacją, Estonią, Austrią, Wielką Brytanią, Gruzją, Serbią, Łotwą, Szwecją, Portugalią, Turcją, Węgrami albo Słowenią.

Losowanie odbędzie się w przyszłym roku.

Zmagania odbędą się w lutym.

Srogi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL