Reklama

Reklama

Cuevas pokonał pięciu mańkutów w drodze po triumf w Rio

Urugwajczyk Pablo Cuevas wygrał turniej ATP w Rio de Janeiro. Na drodze stawali mu sami leworęczni tenisiści.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

30-letni urugwajski tenisista po raz pierwszy w karierze wygrał turniej rangi ATP 500. W Rio de Janeiro pokonał pięciu leworęcznych rywali, w tym w półfinale Hiszpana Rafaela Nadala i w finale Argentyńczyka Guido Pellę.

Decydujące spotkanie (po raz pierwszy od pięciu lat wystąpiło dwóch nierozstawionych zawodników) zostało przerwane przy stanie 3:3 w pierwszym secie na 3,5 godziny, a powodem były opady deszczu.

Reklama

Cuevas zwyciężył w czwartym turnieju w karierze, ale wcześniejsze odniósł w zawodach niższej rangi - ATP World Tour 250 na kortach w Bastad (Szwecja), Umag (Chorwacja) i Sao Paulo (Brazylia).

W najnowszym rankingu światowym Urugwajczyk awansował z 45. na 27. miejsce, z kolei Pella z 71. na 42.

Za triumf w mieście sierpniowych igrzysk Cuevas zarobił 303,3 tys. dol., a pokonany 142,4 tys.

Pella, który nigdy wcześniej nie był w półfinale imprezy ATP, znalazł się w składzie reprezentacji na marcowy mecz 1. rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa z Polską w Gdańsku.

Wynik finału:

Pablo Cuevas (Urugwaj) - Guido Pella (Argentyna) 6:4, 6:7 (5-7), 6:4

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama