Córka znanej tenisistki zmienia barwy narodowe. Będzie reprezentować Polskę
Dziewiętnastoletnia Gina Feistel podjęła decyzję o zmianie barw narodowych. Od teraz córka wybitnej polskiej tenisistki Magdaleny Mróz-Feistel, będzie reprezentowała nasz kraj na międzynarodowych kortach.

Nazwisko Feistel może kojarzyć się wielu kibicom tenisa ze względu na wybitną tenisistę, Magdalenę Mróz-Feistel, która w 1992 roku reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie. Miłością do sportu 52-latka zaraziła swoją córkę, Ginę. 19-latka posiada polsko-niemieckie obywatelstwo i do tej pory na kortach reprezentowała barwy naszych zachodnich sąsiadów. Teraz młoda tenisistka postanowiła podjąć decyzję o występach pod polską flagą.
Gina Feistel zmienia barwy narodowe. Od teraz będzie reprezentowała Polskę
Gina Feistel studiuje obecnie w Stanach Zjednoczonych. Tam często bierze udział w zawodach studenckich. Na co dzień córka olimpijki mieszka jednak z Niemczech, często można spotkać ją m.in. we Frankfurcie i Bad Humburgu, gdzie najczęściej trenuje.
Wybitna polska tenisistka zdradziła, że już kilka lat temu planowała, by jej córka reprezentowała Polskę. "Gina zachorowała jednak w wieku 14 lat, miała problemy z tarczycę. Straciła praktycznie dwa sezonu i odłożyliśmy ten plan na później. Następnie obok rywalizacji w gronie juniorek sporo czasu poświęcała nauce. Sytuację ze zmianą barw narodowych utrudniła nam także pandemia" - przyznała, cytowana przez portal "polski-tenis.pl".
19-latka miała już jednak okazję rywalizować w naszym kraju. Było to m.in. podczas tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski, gdzie sięgnęła po medale - brąz w grze mieszanej i srebro w grze podwójnej.








