Reklama

Reklama

Challenger ATP w Sarajewie: Przysiężny wylosował turniejową "piątkę"

Michał Przysiężny wystąpi w przyszłym tygodniu w halowym challengerze ATP na twardych kortach w Sarajewie (z pulą nagród 30 tysięcy euro). Polski tenisista wylosował na otarcie rozstawionego z numerem piątym Niemca Simona Greula.

29-letni Przysiężny, który w ostatnich sezonach zmagał się z powracającymi kontuzjami kolana i pleców, zajmuje obecnie 176. miejsce w rankingu ATP World Tour. Natomiast starszy o dwa lata Niemiec jest 156. na świecie.

Dotychczas spotkali się już trzykrotnie, a bilans jest korzystny dla rywala. Greul okazał się lepszy w 2002 roku w challengerze na kortach ziemnych w Doniecku 6:4, 6:3 oraz w 2010 roku w turnieju ATP na tej samej nawierzchni w Bukareszcie 6:3, 6:4.

Jedyne zwycięstwo nad nim Polak odniósł przed dwoma laty na twardym podłożu w hali w Wiedniu 6:2, 6:4.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy