Reklama

Reklama

Challenger ATP w Bergamo - triumf Michała Przysiężnego

Zwycięstwem Michała Przysiężnego zakończył się w niedzielę halowy challenger ATP na twardych kortach w Bergamo (z pulą nagród 42 500 euro). W finale polski tenisista pokonał rozstawionego z numerem drugim Niemca Jan-Lennarda Struffa 4:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-5).

Decydujący mecz trwał dwie godziny i osiem minut, a 28-letni Polak ani razu nie zdołał przełamać podania rywala, natomiast swoje stracił raz, w pierwszym secie. Wypadł słabiej też w liczbie asów 17-27, podwójnych błędów serwisowych 6-4 oraz wygranych wymian 107-121.

Przysiężny, nękany w ostatnich sezonach licznymi i poważnymi kontuzjami, zajmuje obecnie 234. miejsce w rankingu ATP World Tour. W Bergamo zdobył premię w wysokości 6 150 euro oraz 90 punktów do klasyfikacji, w której awansuje w poniedziałek w okolice 180. pozycji.

W przyszłym tygodniu Polak, który 16 lutego skończy 29 lat, wystąpi dzięki przepustce "Special Exemple" w kolejnym halowym challengerze ATP na twardych kortach we francuskim Quimper (z pulą nagród 42 500 euro).

Reklama

Na otwarcie Przysiężny wylosował rozstawionego z czwórką Francuza Edouarda Rogera-Vasselina. W imprezie, jako debel numer cztery w drabince, wystartują Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk, którzy w pierwszej rundzie spotkają się z Dudim Selą i Amirem Weintraubem z Izraela.

Wynik finału:

Michał Przysiężny (Polska) - Jan-Lennard Struff (Niemcy, 2) 4:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-5).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje