Reklama

Reklama

Caroline Wozniacki chorążym na igrzyskach. Dania oburzona

Caroline Wozniacki nie jest godna nieść duńskiej flagi na igrzyskach w Rio de Janeiro - oburzają się Duńczycy. Tenisistka polskiego pochodzenia została mianowana chorążym reprezentacji Danii.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Decyzja o nominacji dla Wozniacki wywołała w Skandynawii prawdziwą burzę. Wiele osób - w tym czynni sportowcy - uważa, że zawodniczka polskiego pochodzenia nie zasługuje na takie wyróżnienie.

Jako główne powody sprzeciwu podaje się fakt, że zawodniczka od wielu lat nie mieszka w Danii, a z fiskusem rozlicza się w raju podatkowym, Monako.

W ankiecie dziennika "Ekstra Bladet" prawie połowa pytanych stwierdziła, że Wozniacki nie powinna być chorążym reprezentacji Danii.

Reklama

Wybór Wozniacki krytykują też inni sportowcy. - Caroline to dla wielu ludzi prawdziwa idolka, zna ją praktycznie cały świat, ale ja bym na nią nie zagłosowała. Uważam, że chorążym na igrzyskach powinien być ktoś, kto ma już na koncie medal olimpijski. A jest u nas paru takich sportowców - powiedziała Stina Nielsen, uprawiająca strzelectwo.

Menedżer tenisistki, Mikkel Nissen, ograniczył się do stwierdzenia, że "wyniki ankiet internetowych nie mogą być miarodajną oceną, a Wozniacki zapewnia Danii niesamowity PR, nawet jeśli mieszka poza krajem".

Na ostatnich igrzyskach w Londynie chorążym polskiej reprezentacji była tenisistka, Agnieszka Radwańska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje