Reklama

Reklama

Caroline Wozniacki chce zakończyć tenisową karierę

Caroline Wozniacki nosi się z zamiarem zakończenia tenisowej kariery - ujawnił jej ojciec i trener, Piotr, w rozmowie z gazetą "Extra Bladet".

Caroline w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego zmierzyła się z Angeliką Kerber w półfinale wielkoszlemowego turnieju US Open i przegrała 4:6, 3:6.

Reklama

Była liderka światowego tenisa w Nowym Jorku imponowała formą i grała jak za dawnych, jej najlepszych lat. Mimo to ojciec i zarazem trener tenisistki Piotr Woźniacki przyznał w wywiadzie dla "Ekstra Bladet", że jego córka jest bliska zakończenia zawodniczej kariery.

"Nie wiem, czy Caroline dogra do końca tylko ten sezon, czy wystartuje jeszcze w następnym" - powiedział duńskiemu dziennikowi.

Radę dla Dunki polskiego pochodzenia ma Mats Wilander, były tenisista, siedmiokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych, a obecnie ekspert Eurosportu.

- Jeśli Caroline jest zmęczona tenisem, to może lepiej zrobić sobie krótką, na przykład półroczną, przerwę od startów i wychodzenia na kort i zająć się czymś kompletnie innym. Jestem pewien, że wtedy człowiek wraca dodatkowo zmotywowany i głodny gry - stwierdził Wilander.

Dowiedz się więcej na temat: wozniacki | Piotr Woźniacki | tenis | us open

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje