Reklama

Reklama

Caroline Wozniacki będzie współpracować z byłym trenerem Kvitovej

Czeski szkoleniowiec tenisowy David Kotyza, który przez ponad siedem lat trenował swoją rodaczkę Petrę Kvitovą, będzie współpracować z Caroline Wozniacki. Dunka polskiego pochodzenia, w przeszłości liderka światowego rankingu, w ostatnim czasie nie odnosiła sukcesów.

Jak podała czeska agencja CTK, powołując się na popularny tamtejszy portal iDNES.cz, duńska tenisistka już od tygodnia trenuje w Monte Carlo.

48-letni Kotyza do stycznia współpracował z Kvitovą. Słynna Czeszka wygrała w tym czasie 17 turniejów WTA, m.in. dwukrotnie triumfowała na kortach Wimbledonu - w 2011 i 2014 roku.

Wozniacki nie wygrała jeszcze w karierze turnieju wielkoszlemowego (dwukrotnie wystąpiła w finale US Open), ale była liderką światowego rankingu - od października 2010 do stycznia 2012 roku. W ostatnim czasie notowała słabsze występy. W styczniowym turnieju Australian Open w Melbourne odpadła już w pierwszej rundzie.

Reklama

Obecnie zajmuje 24. miejsce w światowym rankingu WTA.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama