Reklama

Reklama

Carlos Moya dołączył do sztabu szkoleniowego Rafaela Nadala

Były hiszpański tenisista Carlos Moya dołączył do sztabu szkoleniowego swojego rodaka Rafaela Nadala. Triumfator wielkoszlemowego French Open z 1998 roku niedawno zakończył współpracę z Kanadyjczykiem Milosem Raonicem.

"To ogromna radość móc ogłosić, że Carlos Moya dołączył do będących w moim sztabie Toniego Nadala i Franciso Roiga. To wspaniałe wieści, mieć obok siebie kogoś takiego jak on. Jest wspaniałym przyjacielem i bardzo ważną osobą w mojej karierze. Będzie mi towarzyszył na treningach i na turniejach. Będzie też zaangażowany w rozwój mojej akademii tenisowej" - poinformował w oświadczeniu Nadal.

Reklama

Z propozycją współpracy w imieniu 14-krotnego triumfatora turniejów wielkoszlemowych do Moi zwrócił się wujek i główny trener Hiszpana Toni Nadal.

"Zadzwonił do mnie, gdy uczestniczyłem w azjatyckich rozgrywkach International Premier Tennis League. Byłem bardzo podekscytowany tą ofertą. Móc pomagać Rafie to dla mnie coś szczególnego. Jestem pewien, że współpraca w teamie będzie dobrze się układała. Rafa to wyjątkowy zawodnik, ale poza tym też wspaniała osoba i dobry przyjaciel. Jestem pewny, że może wrócić do zdobywania tytułów, na co wszyscy liczymy" - zapewnił Moya.

Toni Nadal z kolei podkreślił, że podjął działania w celu sprowadzenia doświadczonego Hiszpana do składu, gdy tylko dowiedział się, że ten rozstał się z Raonicem.

"Carlos zawsze był gotowy nam pomagać w miarę możliwości, także wtedy, gdy sam jeszcze był zawodnikiem. Doszliśmy do wniosku, że to idealny czas na to, by nawiązać formalnie współpracę" - zaznaczył.

Dowiedz się więcej na temat: Carlos Moya | rafael nadal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje