Reklama

Reklama

Brytyjskie media: Tenis bardzo poczuje utratę Sereny Williams

Serena Williams po ponad roku wróciła do gry po roku i po dramatycznym meczu odpadła w 1. rundzie Wimbledonu z Harmony Tan. Zdaniem brytyjskich mediów ten mecz pokazał, jak wiele dla tenisa znaczy postać Amerykanki.

Serena Williams to wielka postać tenisowego świata, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Do wybitnego poziomu sportowego przez lata dokładała także charyzmę i osobowość stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie sportu.

Jesteśmy jednak coraz bliżej końca kariery jednej z najwybitniejszych tenisistek wszechczasów, a symptomy takiego obrotu spraw również mogliśmy oglądać w meczu z Tan. Zdaniem dziennikarzy "Daily Mail" koniec kariery Williams będzie sporym ciosem dla WTA, a także dla dyscypliny ogółem.

Mecz z Tan mógł być ostatnim na londyńskich kortach w karierze 40-letniej Amerykanki. Brytyjskie media uważają, że brak pojawiania się takich osobowości jak Williams ma duży wpływ na zainteresowanie turniejem. Bilety na tegoroczny turniej sprzedają się słabiej niż w przedpandemicznym 2019 roku, chociaż powodów takiej sytuacji może być więcej, z niezbyt przyjaznym systemem przydzielania biletów na czele.

Reklama

Anonimowe top 10

Innym argumentem Brytyjczyków jest "anonimowość" tenisistek z czołowej dziesiątki rankingu WTA. Ich zdaniem, o ile ogólny poziom gry pań zdecydowanie się podniósł, tak w czołówce brakuje wyrazistych postaci. Jako przykład podawana jest Anett Kontaveit, rozstawiona z dwójką na tym turnieju, która już odpadła z turnieju, po porażce z Jule Niemeier.

Zdaniem dziennikarzy właśnie swoją wyrazistościa Williams nadrabia również wiele swoich humorków. Podczas turnieju w Eastbourne Amerykanka miała szokować wręcz swoją deblową partnerkę Ons Jabeur, wytsosowując wymagania dotyczące wielkości hotelowego pokoju czy długości i pory organizowania konferencji prasowych. 

To wszystko ma jednak składać się na wybitną jednostkę, których tenis po prostu potrzebuje.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL