Reklama

Reklama

Bob Hewitt warunkowo zwolniony z więzienia

Były południowoafrykański tenisista Bob Hewitt, którego w 2015 roku skazano na sześć lat, został warunkowo zwolniony z więzienia. Triumfator turniejów wielkoszlemowych w deblu został ukarany za dwa gwałty i napaść seksualną na nieletnich, do których miało dojść w latach 80. i 90. XX wieku.

Służby więzienne w RPA już w marcu ogłosiły, że 80-letni Hewitt zostanie warunkowo zwolniony 24 kwietnia po odbyciu minimalnej kary w więzieniu.

Urodzony w Australii były tenisista większość życia spędził w RPA. W okresie, w którym dojść miało do przestępstw, za które został skazany, był trenerem dzieci oraz młodzieży w tym kraju. Wszystkich przewinień miał się dopuścić na dziewczynkach poniżej 16 roku życia.

Hewitt poza wyrokiem miał również zapłacić 8500 dolarów na kampanię przeciwko przestępczości seksualnej. Proces toczył się dwa lata.

Reklama

Skazany ma w dorobku triumf w dziewięciu turniejach wielkoszlemowych w grze podwójnej i sześciu w mikście. Gdy oficjalnie podano, że jest podejrzany, usunięto jego nazwisko z tenisowej Galerii Sławy.

an/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL