Reklama

Reklama

Bianca Andreescu nazwała Igę Świątek swoją "inspiracją"

Bianca Andreescu we wtorek rozpocznie swoją przygodę z tegorocznym Wimbledonem. Kanadyjska tenisistka liczy, że sprawi niespodziankę, przyznając, że inspiruje się dokonaniami Igi Świątek.

Andreescu z dobrej strony zaprezentowała się w ostatnim turnieju w Bad Homburg, gdzie dotarła do finału. Tam co prawda przegrała z Caroline Garcią, ale i tak może z optymizmem patrzeć na swoją grę na trawie.

We wtorek Kanadyjka rozegra swoje pierwsze spotkanie w tegorocznym Wimbledonie. Będzie to mecz przeciwko Amerykance Eminie Bektas i to Andreescu w tym sezonie będzie faworytem.

Jak donosi na Twitterze Carole Bouchard, Andreescu sama czuje się coraz lepiej na trawie, a przełamanie w tym względzie przyszło podczas zawodów w Berlinie.

Iga Świątek inspiracją dla Bianki Andreescu

Zawodniczka twierdzi, że może być "underdogiem" ["czarnym koniem" - przyp.] nadchodzącego Wimbledonu. Jak dodała, jej inspiracją pod tym względem jest Iga Świątek. Polka także wielokrotnie stawiała się w roli "underdoga", aż dobre wyniki doprowadziły ją na szczyt rankingu kobiecego tenisa.

Reklama

Świątek także swoją przygodę z tegorocznym Wimbledonem rozpocznie we wtorek. Rywalką Polki będzie Jana Fett z Chorwacji, sklasyfikowana na 254. miejscu w rankingu WTA. 

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama