Reklama

Reklama

Berdych poprowadzi Czechów w finale przeciw Hiszpanii

Szósty tenisista w rankingu ATP World Tour - Tomas Berdych będzie liderem reprezentacji Czech, która w dniach 16-18 listopada w hali O2 Arena w Pradze będzie walczyć z drużyną Hiszpanii o Puchar Davisa. Będzie to 100. finał tych prestiżowych rozgrywek.

W ekipie powołanej przez Jaroslava Navratila, obok Berdycha znalazł się Radek Stepanek (37. na świecie), Lukas Rosol (84.) oraz Ivo Minar (184.).

Taki układ daje kapitanowi spore możliwości roszad w trakcie rywalizacji. Stepanek jest bardzo dobrym deblistą i w tym tygodniu razem z Leanderem Paesem z Indii występuje w kończącym sezon turnieju ATP World Tour Finals. W londyńskiej O2 Arena gra też, ale w singlu, Berdych.

Reprezentacja Czechosłowacji zdobyła Puchar Davisa w 1980 roku, mając w składzie m.in. Ivana Lendla i Jana Kodesa. Czechom, po rozpadzie kraju, się to jeszcze nie udało, choć w 2009 roku doszli do finału. Wówczas przegrali jednak z Hiszpanią w Barcelonie 0:5.

Reklama

Tenisiści z Półwyspu Iberyjskiego mają za to szansę triumfować w tych rozgrywkach po raz czwarty w ciągu pięciu sezonów. Sięgali po Srebrną Salaterę w latach 2008-09 i przed rokiem. Po raz pierwszy udało im się to w 2000 r.

Hiszpanie są faworytami praskiego spotkania, a ich liderem - pod nieobecność kontuzjowanego Rafaela Nadala - będzie piąty na świecie David Ferrer, który w niedzielę triumfował w turnieju ATP Masters 1000 w paryskiej hali Bercy, pokonując Jerzego Janowicza.

Oprócz Ferrera kapitan Alex Corretja powołał do drużyny Nicolasa Almagro (10.), Marcela Granollersa (33.) oraz deblistę Marca Lopeza, który z Granollersem również gra w Londynie. W poniedziałek pokonali w pierwszym meczu w grupie amerykańskich bliźniaków Boba i Mike'a Bryanów.

Jubileuszowy setny finał rozgrywek o Puchar Davisa będzie siódmym spotkaniem tych zespołów. Bilans dotychczasowych jest korzystny dla Hiszpanów 4-2.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy