Reklama

Reklama

Australian Open. Uczestnicy turnieju mogą już kończyć kwarantannę

Przebywający w Melbourne uczestnicy Australian Open mogą juz zacząć wychodzić z obowiązkowej kwarantanny, po spędzeniu dwóch tygodni w miejscu tzw. bezpieczeństwa biologicznego. Wielkoszlemowy turniej tenisowy w tym mieście rozpocznie się 8 lutego.

Jak poinformowali urzędnicy stanu Victoria, pierwsza grupa spośród 960 zawodników, trenerów i działaczy izolujących się w trzech hotelach w Melbourne mogła opuścić to miejsce od godz. 18 czasu miejscowego, czyli rano według czasu w Europie. Pozostali uczynią tak w najbliższych dniach.

Reklama

Tenisistki i tenisiści będą mogli swobodnie poruszać się po miastach i okolicznych regionach, o ile będą przestrzegać lokalnych ograniczeń dotyczących dystansu społecznego.

Obecnie pozostało w sumie pięć osób (związanych z turniejem) z aktywnymi przypadkami COVID-19 - będą one musiały spędzić więcej czasu na kwarantannie, w zależności od tego, kiedy uzyskały wynik pozytywny.

Jedną z osób, które ujawniły, że zakaziły się koronawirusem, była hiszpańska tenisistka Paula Badosa. W ubiegły czwartek została przeniesiona do "hotelu zdrowotnego", aby rozpocząć dwa tygodnie izolacji.

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich, które walczą o powstrzymanie koronawirusa, w Australii sytuacja się poprawia, a mieszkańcy odzyskali większość swobód, jakie mieli przed początkiem pandemii.

W tegorocznym Australian Open zagra troje polskich tenisistów: Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Z rywalizacji wycofała się z powodu kontuzji Magda Linette. 

bia/ cegl/

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: tenis | australian open

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje